فوران در بازار آهن

بازار آهن


طبق بازرسی های انجام شده از شرایط آشفته بازار آهن، برافروختگی بازار ارز به نوعی اینک  بهترین علت و بهانه برای تسخیر قله های بالاتر نرخ ها در بیشتر حیطه های تولیدی آهن شده است. به صورتیکه افزون بر وضعیت تاسف بار بازار ورق، در حیطه قوطی و پروفیل هم بعضی گفته ها بیانگر این موضوع است که پرکاران این حیطه هم همراه برافروختگی های ورق در تلاش و کوشش هستند تا از این گروه افزایش نرخ عقب‌ نمانند. به صورتیکه محصول پرمصرف تولید شده از ورق ضخامت ۲ میلیمتر در بیشترین نرخ ۱۰۷۰۰ تا ۱۰۸۰۰ تومانی/کیلو +vat در حال خرید و فروش می باشد. 
شرایط بازار تیرآهن ذوبی نیز بهتر از وضعیت بازار ورق نبوده و بسیار بحرانی است و گفته ها در این قسمت بیانگر رشد نرخ های بیمناک در موجودی اعلامی انبارها می باشد؛ از این جهت کارشناسان اعتقاددارند که بازار مقطع های طولانی فولادی در یکی از پرتنش ترین روز های برافروخته خود دیده می‌شود به صورتیکه شعله های نا فرمان نرخ های افزایشی متاسفانه به گونه  افسار گسسته به هر طرف زبانه می‌کشد و هیچ قدرتی برای خاموش کدن آن اراده نمی کند؛ شاید بسیاری از  رشد های نجومی آن که در  بعضی اصول فروش تقریبا شاخه‌ای ۱۰۰ یا حتی برخی تا ۱۵۰ هزار تومان رشد نرخ داشته است نفع می برند که در سکوت و بدون اضطراب در گوشه ای نشسته و بیننده این وضعیت می باشند. 
در طو یکی و دوماه پیش شرایط بازارها به هیچ وجه معمولی نبوده و کاملا متاثر از اضطراب های زهر آلود دلار، عرض نکردن شمش، پرش فروشندگان شمش قسمت خصوصی در نبود عرضه شمش بورسی، اعلامیه های قیمت افزایشی شمش ایران در بازارهای صادراتی و از همه مهمتر نظام کنونی تنطیم بازار بر طبق ضریب قیمت دلار و فولاد صادراتی قرار گرفته است. این روزها تنها چیزی که می توان به آسانی بدون کمی فکر گرفت این است که متاسفانه بازارها بدون سرپرست یا هرگونه مدیریتی در سرچشمه به حال خود رها شده اند و مشخص نیست تا چه زمان طول بکشد.
برچسبها:قوطی و پروفیل تیرآهن ورق


منتشر شده در سه شنبه، ۰۳ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۹