فوران نرخ فولاد


به گزارش آهن آپ در اخبار بازار فولاد، تغییرات بازار بیانگر اتفاقاتی بزرگ در این حیطه می باشد مانند آتشفشانی که قبل از شروع به جوشش با حرکت های عجیب و کوچک خود تلاش در خبر دادن نسبت به رویداد بزرگ تر می باشد. دقیقا شبیه رویداد های همین صنعت که اگر عرضه‌ها به هر علت پشتیبانی شود و یا دولت تمایل جدی‌تری به نظارت بازار با طرز عمل های تجاری داشته باشد، انفجار نرخها و نزول قیمت در بسیاری از بازارهای فولادی حتمی خواهد بود که در برابر این گمان اگر پشتیبانی از سازوکار بازار اعلام نشود و این بازی‌های نرخی ادامه یابد، امکان افزایش قیمت در بازار میلگرد هم به پیروی از بازارهای کمکی به وجود می آید. اگر تجار که از موجودی انبارهای بالایی بهره مند هستند گمان افزایش نرخ میلگرد را در نظر بگیرند و در برابر فروش مشکل ایجاد کرده و حتی میل کمی به خرید پیدا کنند از این جهت جریان عمومی بازار افزایش قیمت جدیدی را تجربه خواهد کرد.

این شرایط در کالاهایی که به هر علت تزریق آن به بازار با توقف یا کندی صورت گرفته یا گیرایی خرید آن پشتیبانی شده بیشتر از بقیه بازارها اعمال نقش کرده است. این جریان تاکنون ادامه داشته و اگر تزریق کالا پشتیبانی شده و به هر علت این جریان نقدینگی را با افزایش نشدن نرخها حرمان سازد، جریان بازارها به زودی تغییر خواهد کرد.

تغذیه بازار برای تغییر این وضعیت کافی است و حتی اگر پرکاران بازار به مان افزیش عرضه‌ها یقین کنند، این جریان ممکن است برعکس شده و خریداران امروز به زودی به فروشندگان فردا و هفته آینده تبدیل خواهند شد. شنیده‌ها بیانگر است از  سعی برای افزایش عرضه در بازار داخلی پشتیبانی شود و همین خبر پراکنی ها اگر با چند داده واقعی و قابل لمس همراه شود، درخواست سفته‌بازی فعلی به‌شدت تغییر دوره خواهد داد.

برچسبها:میلگرد  نرخ میلگرد  آهن آپ


منتشر شده در شنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۶