فولاد CK45 چیست

به گزارش آهن آپ

یکی از متداول ترین و پر مصرف ترین نوع فولاد آلیاژی، فولاد CK45 نام دارد که در کارهای سرد، یکنواخت سازی، آب دهی، برگشت دهی و تولید قطعاتی که در معرض تنش های متوسط قرار دارند کاربرد دارد.

یکی از عناصر اصلی در تولید محصولات فولادی، کربن می باشد که بر اساس میزان سختی به سه گروه: کربن بالا، کربن متوسط و کربن پایین تقیسیم بندی می شود. فولاد CK45 یکی از متداول ترین فولادی هایی می باشد که به صورت نرمال و طی فرآیند نورد گرم قابلیت تولید دارد و در گروه محصولات کربن متوسط (حدود 0.45 درصد) قرار می گیرد. علاوه بر کرین فولاد CK45 دارای عناصری از قبیل سیلسیوم (0.25 درصد) و منگنز (0.65 درصد) می باشد.

فولاد CK45 در رده کربن متوسط قرار گرفته که باعث شده از آن در ساخت میلگرد، ورق و تسمه استفاده شود. در این فولاد به دلیل استفاده از عناصر دیگر نظیر سیلسیوم و منگنز حتما در حین جوشکاری باید دقت لازم صورت بگیرید تا فولاد دچار سختی و ترک خوردگی نشود. اما لازم به ذکر است که فولاد CK45 مقاومت بالایی در برابر ضربه، استحکاک، استقامت بالا داشته و در انجام عملیات حرارتی بسیار مناسب می باشد.

آلیاژ CK45 در کوره های آلیاژی مذاب شده و با استفاده از روش های ریخته گری پیوسته، محصول نهایی از جمله ورق CK45، میلگرد و تسمه تولید می گردد. قیمت میلگرد و ورق CK45  در برابر مزایای آن بسیار

 

 

کاربرد فولاد CK45

فولاد CK45 به دلیل ویژگی و قیمت مناسب در تهیه وسایل و ابزارهای گوناگون مانند پتروشیمی، نفت، ساختمان سازی و خودروسازی کاربردهای گسترده ای دارد. این آلیاژ در ساخت محور پمپ، شافت ها، غلتک های صنعتی و قسمت هایی از خودروهای معمولی و سنگین مانند میل نگ، میل های متصل کننده، سگدست، اکسل، شفت و ... که میزان چقرمگی آن ها بالاست و یا به استحکام بیشتری نیاز دارند.

به طور کلی مصرف فولاد CK45 در کارهای سرد، یکنواخت سازی، آب دهی، برگشت دهی و همچنین تولید قطعاتی که در معرض تنش های متوسط قرار دارند، کاربرد دارند. همچنین از فولاد CK45 در ساخت میلگرد ، ورق و تسمه فولادی استفاده می کنند.

 

خواص مکانیکی فولاد ck45

افزایش طول به میزان 4 تا 17 درصد

دمای آهنگری تا 1000 الی 1100 درجه سانتی گراد

دما سختی به میزان 820 الی 860 درجه سانتی گراد

استحکام کششی به میزان 585 مگاپاسکال

نسبت پویسون 29

دمای آنیلینگ به میزان 650 تا 700 درجه سانتی گراد

 

 

میلگرد ck45

شمش ck45 در دمای بالا و پس از طی چندین مرحله نورد، به میلگرد تبدیل می شوند. افزایش میزان کربن در میلگرد ck45 نسبت به میلگرد های معمولی، باعث شده تا این میلگردها سختی و استحکام بیشتری داشته باشند. این نوع میلگرد ها در دمای 650 تا 700 درجه سانتی گراد پخته شده و سپس در دمای 900 تا 1150 درجه عملیات آهنگری روی آن صورت گرفته و بعد از نرمالسازی و تابکاری توسط روغن و اب سرد شده و حرارت کاملا تخلیه شده است.

حداقل تنش تسلیم و تنش استحکام میلگرد ck45 به ترتیب برابر 355 و 610 نیوتن بر متر مربع می باشد. در سازمان های DIN آلمان و SEA آمریکا، انواع استاندارد میلگرد CK45 و مشخصات آن ها به ترتیب با کد های 1.1191 و 1045 نام گذاری شده اند. قیمت میلگرد CK45 در استاندارد های مختلف با توجه به برند تولیدکننده متفاوت است. گروه آلیاژی یزد تولیدکننده اصلی این محصول در ایران است. کارخانه های اسفراین و اصفهان نیز دیگر سازندگان داخلی بشمار می روند.

 

ورق CK45

به ورق CK45 در صنعت، ورق استیل یا ورق کربن متوسط گفته می شود. ورق CK45 به شیوه نورد گرم، ابتدا تختال های فولاد در دمایی 1100 درجه سانتی گراد از فرآیند ریخته گری به دست آمده و به وسیله دستگاه هوا برش به طول های مشخصی بریده می شوند و سپس این قطعات در کوره های پیش گرم شده و بعد از چند مرحله عملیات نورد گرم به ضخامت مورد نظر می رسند. ضخامت معمول این ورق 3 تا 50 میلی‌متر و ابعاد آن 2000*6000 و 1500*6000 میلی‌متر است. قیمت ورق CK45 با توجه به ابعاد و اندازه تولید شده و همچنین کیفیت و مشخصات متقاوت بوده و از ورق آهنی بالاتر است.

ورق CK45 در دسته ورق های ضد سایش قرار می گیرد به دلیل اینکه ویژگی کششی ای نوع ورق بالا بوده و به علت جوش پذیری و سختی بالا باعث شده در ساخت قطعاتی مانند تیغه های ماله کشی که مقاومت پایینی در برابر ساییدگی دارند، از این ورق استفاده می شود.

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، یزد، اسفراین تولید کننده داخلی فولاد CK45 هستند و واردات این ورق ها نیز کشورهای آلمان، کره جنوبی و روسیه می باشند.


منتشر شده در دوشنبه، ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۲۸