قول سرپرستان در بازار بورس کالا

  بازار بورس

براساس گزارشات بخش خبر آهن آپ ، قول سرپرستان در بازار بورس کالا ، در این روزها به نظر می‌رسد که جریان صعودی نرخ میلگرد و ورق در بازار آهن به خاطر  کم شدن  تولید و سفته‌بازی در بازار است. زیاد شدن نرخ فرآورده های فولادی  تا انجایی بوده که نرخ میلگرد آجدار در حدود 5900 تا 6200 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم می‌باشد. بعلاوه، در اولین روز هفته کنونی ورق فولادی با ضخامت 6 تا 15 میلی‌متر با نرخ 9500 تومان برای هر کیلوگرم داد و ستد شده‌است که این نرخ‌ها بالاترین حد قیمت  در مدت زمان یک ماه گذشته بوده‌است.

در گفت و گویی که با مدیر فروش فولاد خوزستان صورت گرفت ، وی  دلیل زیاد شدن عجیب نرخ ها را کمبود کارخانه‌ها برای استفاده از گاز بیان کرد و فرمود که این مسئله سبب شده که دستگاه ها در کارخانه‌ها خاموش شوند و بدنبال آن تولید هم کم شود.در پایان امسال، زیاد شدن سفته‌بازی  در آخر سال سبب شد که حجم  تولید در داخل کشور افت کند  و همین موضوع  باعث شد افزایش نرخ ها تداوم داشته یاشد.همچنین  مدیر فروش فولاد خوزستان بیان کرد  که این رویه مسلط بر بازار آهن برای نرخ ها پایدار نخواهد بود و بیشتر همانند یک شوک می باشد. بعلاوه، ماندگاری رویه مسلط شده بر بازار به عامل های گوناگونی مربوط می باشد.

در بازار بورس کالا میزان توزیع شمش فولادی افزایش داشته  تا به متعادل شدن نرخ ها  کمک شود. با این وجود از روز یکشنبه قول افزایش حجم توزیع ها به اعتقاد بعضی از پرکاران بازار نوعی قول  بدیع برای کم شدن نگرانی وضعیت پریشان جامعه بوده‌است.

همان گونه که بیان شد ، ساختار کنونی در مورد سقف باز رقابتی شمش در بورس کالا، به طور کامل برای مشکل سازی ها در بازار داخلی تعریف شده‌است. این مسئله سبب 40 تا 50 درصد رشد نرخ داخلی در مدت  چند ماه قبل شده‌است. در وضعیت کنونی تنها چیزی که باید در نظر داشت، تلاش و حرکت از سوی درخواست و رحم و مروت پیشه کردن از طرف توزیع می‌باشد، چراکه بازار م اکنون به طور عملی  یا بدون سرپرست رها شده یا سرپرست در حال حاضر در رکاب بزرگان بازار فولاد به بنده‌ پروری خود مشغول است.

برچسبها:آهن آپ نرخ میلگرد ورق فرآورده های فولادی  نرخ میلگرد آجدار 


منتشر شده در دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۳