قیمت آهن در پی صعود نرخ ارز

 


به گزارش آهن آپ : گویا بر خلاف انتظار عمومی نسبت به روند کاهشی بازار ارز، نرخ دلار روال دیگری را در پیش گرفت. در حالیکه در طی یک ماه گذشته نرخ دلار در محدوده ۲۳ الی ۲۴ هزار تومانی نوسان می کرد و دارای ثبات نسبی بود؛ روز گذشته روی دیگری نشان داد و با روند صعودی به کانال ۲۵ هزار تومان وارد شد. در حالیکه دلار به نرخ ۲۵ هزار و ۲۱۰ تومان رسیده است؛ روی بازار آهن نه تنها بی اثر نبود بلکه آن را نیز صعودی کرد.
از آنجایی که بازار ساز دخالت چندانی در تعیین نرخ نداشت و تعیین نرخ را به معاملات فردایی سپرد، می توان این چنین پنداشت که اصلی ترین عامل در صعودی شدن بازار خبرهای متناقض برجام است. در معاملات شمش بورس کالا به علت اجرای مصوبه جدید بورس کالا رقابت کم نیم درصدی ملاحظه شد. حدود قیمتی شمش روی ۱۳ هزار و ۹۲ تومان پیشنهاد شد. حس می شود افزایش نرخ ارز فرصتی را برای بازار ایجاد ساخت تا بدینوسیله قیمت های خود را با بوس کالا تعلیق نماید.
در بازار میلگرد سقف قیمتی به شرکت راد همدان روی نرخ ۱۵ هزار و ۸۴۵ تومان تعلق دارد، همچنین کف قیمتی نیز در شرکت بردسیر کرمان روی نرخ ۱۵۲۰۰ تومان گزارش شد. به طور کلی در محدوده ی ۲۵ الی ۱۵۰ تومانی قیمت میلگرد افزایش داشت. هر چند ۴ شرکت نیز ثبات قیمتی داشتند. 
نبشی و ناودانی در روز گذشته مسیر صعودی را طی کردند، به این صورت که حدود قیمت نبشی و قیمت ناودانی، ۲۵ الی ۲۰۰ تومان افزایش داشت، در میان قیمت های اعلامی یک شرکت نیز دو بار اعلام قیمت کرد. قیمت تیرآهن در بخش کیلویی ثبات را در پیش گرفت؛  در بخش تیرآهن شاخه ای  شاهد افزایش حدود ۱۰ الی ۲۰ هزارتومانی در شاخه های پر فروش این محصول بودیم. در سایر شاخه ها نیز قیمت ها عموما بدون تغییر اعلام و روانه بازار شد. در بازار پروفیل تعداد کمی از فروشندگان محصولات خود را عرضه می نمایند. به طور کلی قیمت پروفیل در روز گذشته ثبات داشته و تنها در دو شرکت افزایش قیمت ۱۰۰ و ۲۰۰ تومانی رویت شد.

برچسب ها : آهن آپ
 


منتشر شده در پنج شنبه، ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۴۸