مزایده واگذاری محدوده های معدنی متروکه و اکتشافی

به گزارش آهن آپ:

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ۲ اقدام پر اهمیت این وزارت در راستای کارآمدی بخش معادن، از آزادسازی نواحی بلوکه شده معدنی در سه استان خبر داد و گفت: پروژه مزایده کشوری برای 5 هزار و ۳۴۹ محدوده معدنی تا ۲۶ آذرماه ادامه خواهد یافت. این پروژه از ۲۶ مهرماه آغاز شده و اطلاعات آن در سامانه «ستاد» دولت بارگذاری شده است. معدن‌کاران می‌توانند با مراجعه به این سامانه، اطلاعات مورد نیازشان را اخذ کنند و برای اطلاعات تکمیلی به استان‌ها مراجعه کرده و پرونده معادن مد نظرشان را دریافت کنند.

«سید رضا محتشمی‌پور» افزود:‌ هم اکنون آزادسازی نواحی بلوکه شده معدنی در سه استان سیستان و بلوچستان، البرز و آذربایجان غربی آغاز شده لذا به معدن‌کاران که تمایل به ثبت محدوده فعالیت اکتشافی در بین محدوده‌های جدید دارند اجازه فعالیت داده خواهد شد.

وی ادامه‌داد: این پروژه تا ۲۶ آذرماه طی چهار مرحله در استان‌های مختلف ادامه خواهد یافت. در این مزایده تعدادی از محدوده‌های فعال و پروانه‌های بهره‌برداری، محدوده‌های متروکه، محدوده‌های اکتشافی، پروانه‌های اکتشافی و برخی گواهی کشف‌ تایید صلاحیت شده که متوقف شده بودند، واگذار خواهند شد.

محتشمی‌پور تاکید کرد: در کمتر از ۶ ماه آینده مزایده دیگری برای معادن برگزار خواهد شد که در آن محدوده‌های بدون تقاضای این دوره از مزایده و همچنین محدوده‌هایی که در ماه‌های آینده آزادسازی می‌شوند، به مزایده گذاشته خواهد شد.


منتشر شده در سه شنبه، ۰۳ آبان ۱۴۰۱ ۱۰:۴۴