مشاهده روال تولید آهن آلات

به گزارش آهن آپ ، اطلاعات نشر شده درخصوص فعالیت های بازار آهن در طول چند ماهه اول سال ۱۳۹۹ بیان کننده رشد تولید فولاد خام و محصولات فولادی بوده اما در این حال صادرات این نوع محصولات به مقدار ۳۲ درصد افت داشته است. در سال های قبل، سرمایه گذاری زیادی در صنعت آهن و فولاد انجام شده و راه اندازی طرح های فولادی که در سال های گذشته آغاز شده بود در سال ۱۳۹۹ ادامه دارد.
بعضی از طرح های هفت گانه فولادی در سال ۱۳۹۹ راه اندازی می شوند. طرح های دیگر که در حیطه قسمت عمومی سرمایه گذاری آنها آغاز شده بود قرار است به تولید برسد. رشد تولیدی که رخ داده، متاثر از طرح هایی است که در سال های گذشته آغاز شده اند و خوشبختانه شاهد موفقیت آنها خواهیم بود. از این جهت می توان گفت کارخانه های فولادی کشور هم رشد تولید داشته اند. حدودا همه کارخانه های بزرگ و متوسط، هر سال چند درصدی رشد تولید دارند. تمام تولید مقاطع تخت فولادی در ۴ ماهه امسال  ۳.۵ میلیون تُن بوده و از این میزان، مقدار تولید ورق گرم ۳ میلیون تُن است. عمده تولید مقطع تخت مرتبط به ورق گرم است. تمام آن محصولات از ورق گرم تولید می شوند به این معنی که اصل تولید، همان ورق گرم است.
گاهی اوقات ورق گرم به ورق روغنی تبدیل می شود یا به ورق پوش دار تبدیل میشود و امکان دارد که تبدیل هم نشود. اصل موضوع این است که بازار آهن، بخواهد آن ورق گرم را مصرف کند اما مجددا افت تولید ورق پوشش دار را می توان به این صورت گفت که میزان پایه تولید آن کم است. بنابراین افزایش منفی ۱۲ درصد ورق پوشش دار، اشاره کننده ایراد ساختاری در آن بازار نباشد. در نتیجه در این ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۹، به صورت پایدار از کم بودن ورق سیاه یا همان ورق گرم به عنوان خوراک کارخانه خودشان شکوه وشکایت داشتند. به این مفهوم که این کارخانه ها، آماده رشد گنجایش بودند اما چون که تامین نشدند، افت افزایش تولید رخ داده است.

برچسبها:آهن آپ ورق گرم ورق روغنی 


منتشر شده در یکشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷