معرفی ظرفیت های موجود در حوزه معادن

به گزارش آهن آپ:

بهرام شکوری، رییس انجمن مس ایران گفت: گنجایش بسیاری جهت سرمایه‌گذاری در بخش معادن کشور به‌ویژه در زمینه اکتشاف وجود دارد و باید نسبت به شناساندن هرچه بیشتر این حجم از گنجایش به مردم اقدام شود. معدن به عنوان یک بخش با توانایی بالقوه‌‌ی بالا جهت رشد اقتصادی کشور است، به‌ویژه در حوزه اکتشافات معدنی گستردگی کار بسیاری برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

وی بیان داشت: اگر بتوانیم میزان فعالیت در زمینه‌ی اکتشافات و سرمایه‌گذاری در آن را افزایش دهیم، به ‌تبع آن سایر بخش‌ها و زیربخش‌ها نیز فعال خواهند شد. امروز پول‌ و سرمایه‌ی زیادی در دست مردم است که باید بتوان به درستی از آن استفاده کرد. با اطمینان دادن به مردم جهت سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشافات و معرفی مزایا و منافع آن می‌توان عده زیادی را متمایل به سرمایه‌گذاری حتی در صنایع پایین‌دست کرد.

وی گفت: ایران در کمربند آلپ- هیمالیا قرار دارد لذا از ذخایر معدنی بسیاری برخوردار است که هر یک قدرت تبدیل شدن به تعداد زیادی معدن در مقیاس جهانی را دارا هستند.

وی یادآوری کرد: در شرایط کنونی که تحریم‌ها علیه اقتصاد کشور استمرار دارد، گرایش خارجی‌ها به سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی معادن کمتر است.


منتشر شده در دوشنبه، ۰۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۵