معضل تامین مواد اولیه در کارخانه های بزرگ آذربایجان شرقی

به گزارش آهن آپ:

صابر پرنیان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی درجلسه با فعالان اقتصادی و کمیته معادن شهرستان بناب با توجه به اینکه توانایی زیادی در حوزه تولید و صنایع عمومی داریم اظهار کرد: باید راهکارهایی به هدف استمرار تولید و صادرات محصولات ارائه شود که توصیه می‌شود یک بسته ویژه حمایتی صادراتی در کمیسیون اقتصادی مجلس طرح شود.

وی در ادامه به سخنان خود افزود: عوارض ورودی ماشین آلات هزینه های زیادی را به تولیدکنندگان تحمیل می کندکه توصیه می کنیم نمایندگان مجلس به این موضوع ورود پیدا کنند تا تولیدکنندگان محصولات خود را با تکنولوژی های روز تولید کنند.با وجود تحریم ها اگر تولید کننده ای بخش های مختلف قطعات ماشین آلات مورد نیازش را وارد کند، چنانچه سال ساخت قطعات با اظهارنامه تولید کننده متفاوت باشد، این قطعات به عنوان قاچاق شناخته می‌شودودر نتیجه از نمایندگان مجلس درخواست می‌کنیم این قانون به نفع تولید بررسی شود.

وی خطاب به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که پیشرفت مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به دلیل مغایرت بخشنامه ها و آیین نامه های داخلی دستگاه ها به کندی پیش می رود، بیان کرد: در صورت حل این موارد ۸۰ درصد مشکلات در این زمینه حل می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی  افزود: باتوجه به قانون هر فعالیتی که در هر منطقه ای انجام می شود باید درآمدمالیاتی و گردش مالی حساب ها در آن منطقه اعمال شود، که در اجرای این موضوع، مغایر با قانون عمل می‌شود، اما درآمدهاازفعالیت های اقتصادی دراین استان دیده نمی شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه ناوگان حمل و نقل مشکلات شدیدی در استان وجود دارد، بیان کرد: از نمایندگان مجلس تقاضا داریم مجوز ورود خودروهای سنگین و خودروهای یخچالدار را صادر کنند چرا که صادرکنندگان در این حوزه با مشکل مواجه هستند.


منتشر شده در چهارشنبه، ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۲۳