موج تخفیفات در بازار آهن

باازر آهن

بازار ارز دراین دو روز با این جریان افتی که در پیش گرفته است، قیمت دلار با دقت به آخرین اعلامی روز قبل به ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده که در مقایسه به روز شنبه افت ۸۰۰ تومانی داشته است. و قیمت فروش اسکناس دلار روی تابلوی صرافی ملی هم با عدد ۲۴ هزار و ۲۴۶ تومان اعلام شد. کاهش قیمت دلار بار دیگر باعث کسادی در بازار آهن و فولاد شد. نکته قابل توجه این است که این حقایق در صورتی اتفاق افتاده که همچنان سیگنال مثبت حقیقی در عرصه های برجام و آزاد شدن پول‌های بلوکه‌ شده ایران دیده نشده است . 
در بازار آهن نیز پرکاران و مشتریان این بازار با دقت به جریان افتی قیمت دلار از خرید منصرف شده و همچنین بعضی تولیدکنندگان و حتی انبار داران نیز که از افت بسیار نرخ ها ترس دارند، شروع به ارائه تخفیفات قابل توجهی کردند. ولی از طرفی دیگر بعضی از انبار داران و به ویژه تولیدکنندگان به ادامه جریان افتی قیمت دلار امیدی ندارند و این یعنی به افت نکردن بسیار نرخ آهن آلات در روزهای آتی امیدوارند و پس با این حساب افت آنچنانی در قیمت های محصولات خود اعمال نمیکنند. در این بین ولی هستند کسانی که در وجود کسادی به مشتریان حقیقی تخفیفات مناسبی ارائه می کنند مجموعه آهن آپ نیز با درک وضعیت اقتصادی جامعه که باعث کاهش پروژه های ساختمانی شده است در تلاش و کوشش است با ارائه بهترین کیفیت و کم ترین نرخ مشتریان و مخاطبان بازار آهن را پشتیبانی نماید. 
اگرچه به هر حال در روز قبل برطبق نرخ های اعلامی درب کارخانه نوردکاران فولادی؛ بیشتر تولیدکنندگان میلگرد آجدار، نرخ میلگرد را در مقایسه به روزهای قبل پایدار نگه داشتند و البته تعداد بسیاری از شرکت‌های این حیطه نیز نرخ هایشان را میان ۵۰ تا ۲۵۰ تومان افت دادند؛ همچنین رنج نرخی میلگرد ۱۴ آجدار در بازار آزاد نیز در کانال ۱۲٫۵ تا ۱۳٫۶ هزار تومان قرار گرفته است. در روز قبل همچنین بیشتر تولیدکنندگان محصولات حیطه نبشی و ناودانی نرخ محصولاتشان را پایدار نگه داشتند، ولی بعضا شاهد کاهش ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومانی قیمت سایزهای متفاوت نبشی و ناودانی شرکت‌های گوناگون بودیم.
امروز همچنین بیشتر تولیدکنندگان قیمت تیرآهن را پایدار اعلام کردند و بعضی شرکت‌ها مانند ماهکار فلز اشتهارد قیمت محصولاتشان را ۱۰۰ تومان کاهش دادند. در بین قیمت های اعلامی برای تیرآهن ذوبی در بنگاه‌های تهران نیز با وجود تغییرات نرخ هر شاخه از سایزهای پرفروش این محصول در مقایسه به روزهای قبل  میان ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان افت کرد.ولی در بین تولیدکنندگان قوطی و پروفیل بیشتر شرکت‌ها نرخ پروفیل را پایدار نگه داشتند و بعضی از تولیدکنندگان این حیطه هم به افت ۵۰ تا ۲۰۰ تومانی نرخ سایزهای متفاوت پروفیل‌های خود پرداخته‌اند؛ رنج نرخی پروفیل با ضخامت ۲ نیز بسته به ورق استفاده‌ شده و شرکت تولیدکننده در کانال ۲۱٫۶ تا ۲۲٫۸ هزار تومان قرار گرفته است. همچنین نرخ ها در حیطه لوله مانند نرخ لوله داربستی با افت میان ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان همراه بوده است و نرخ لوله مانیسمان و نرخ لوله درزدار همچنان پایدار باقی ماندند.
برچسبها:مجموعه آهن آپ  میلگرد آجدار  نرخ میلگرد نبشی  ناودانی  تیرآهن  ورق پروفیل


منتشر شده در سه شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۰۲