میلگرد برنجی چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست جنس این نوع میلگرد از برنج است. برنج خود آلیاژی است که از ترکیب مس و روی ساخته شده است.
میلگرد برنجی دارای مشخصه هایی از قبیل استحکام بالا، سختی زیاد و رسانایی است که موجب شده در بین استفاده کنندگان ، محبوبیت ویژه ای داشته باشد.
یکی از کاربردهای این نوع میلگرد ، استفاده برای مبدل های حرارتی است. البته استفاده های دیگری نیز در مواردی چون چرخ دنده ها، بست ها، بخش های مهندسی خودرو ، صنایع لوستر سازی و دیگر موارد اسنچنینی دارد.از دیگر موارد استفاده آن میتوان استفاده بعنوان مواد مصرف شونده در جوشکاری با اشعه اکسی استیلن را نام برد.


ویژگی های انواع میلگرد برنجی

رنگ فلز برنج به کار برده شده در این نوع میلگرد، به طلایی میزند و به همین دلیل برای استفاده در انواع دکوراسیون بسیار مناسب است.
در جاهایی کاربرد دارد که اصطکاک کم باشد مانند استفاده در مغزی قفل ها در ساخت سازهای موسیقی مورد استفاده قرار میگیرد مقاومت بسیاری در برابر کدر شدن دارد و شفافیت خود را براحتی از دست نمیدهد. خاصیت میکروب کشی دارد و علت آن مس به کار برده شده در آن است.

برنج به طور قطع پر مصرف ترین آلیاژ از خانواده فلزات رنگین است. به همین ترتیب می‌توان گفت که میلگرد برنج نیز از آلیاژهای پر مصرف در حوزه تولیدات برنجی به شمار می‌رود.

یکی از مهمترین ویژگی قابل مشاهده میلگرد برنج رنگ طلایی آن است که باعث شده در دکوراسیون داخلی و مصارف تزئینی کابرد داشته باشد. مجسمه های برنجی، تابلو های قلم زنی و لوستر های برنجی از این دسته کاربرد ها هستند.

از دیگر نکاتی که در مورد میلگرد برنج باید اشاره کرد، مقاومت آن در برابر اصطحکاک است، همین موضوع باعث شده است که استفاده از برنج و متعلقات آن از جمله میلگرد، مفتول و ورق برنج در ساخت مغزی قفل‌ها استفاده شود. یکی از نکات جذاب دیگر برنج خاصیت آگوستیکی آن است که باعث شده آلیاژهای آن از جمله ورق برنج به متریالی مناسب برای تولید آلات موسیقی تبدیل شود.

از دیگر مصارفی که میلگرد برنج کاربرد دارد می‌توان به تولید شیر آلات، سماور، فشنگ، میخ و پرچ، مصارف الکتریکی و الکترونیکی و جواهر سازی اشاره کرد.

قیمت و شرایط فروش میلگرد برنج ایرانی و خارجی


این فلز پر کاربرد هم توسط تولید کنندگان داخلی تولید می شود و هم توسط بازرگانان وارد کشور می شود.به دلیل اختلافات جزیی در تولید، محصولات داخلی جوابگوی برخی نیاز ها و محصولات وارداتی مورد استفاده ی برخی دیگر است. به همین منظور تنوع قیمت میلگرد برنج متفاوت است. و بر اساس کشور سازنده و ضخامت قیمت میلگرد برنج تعیین می‌شود. 

از دیگر محصولات برنجی می‌توان به لوله برنجی، ورق برنج و مفتول برنج اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت میلگرد برنج با کارشناسان ما در آهن آپ در تماس باشید.

برچسب ها : آهن آپ


منتشر شده در پنج شنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۳۹