میلگرد کلاف چیست و چه ویژگی های دارد؟

         

 

به گزارش آهن آپ:

کاربرد میلگرد کلاف

 اگر بخواهیم به کاربردهای میلگرد کلاف در ساختمان سازی بپردازیم، می توانیم بخش عمده‌ ای از روند ساخت و ساز را منوط به استفاده از میلگرد کلاف استاندارد بدانیم. به عنوان مثال در ساختمان سازی برای تقویت استحکام سازه های بتنی و همچنین بالا بردن مقاومت دیوارها و ستون های آجری، از میلگرد کلاف استفاده می ‌شود. در کنار این ویژگی ها و کاربردها، استحکام اتصالات گازی و همچنین افزایش مقاومت بلوک های نسوز و بلوک های فومی از اهمیت بالایی برخوردار است. در چنین مواقعی کاربرد میلگرد کلاف به خوبی می ‌تواند نیازهای پیمانکاران را برطرف نماید.
کاربردهای میلگرد کلاف گسترده ‌تر از موارد بیان شده در ساختمان سازی هستند. به عنوان مثال نوع ساخت میلگرد کلاف ساده و آجدار به شکلی است که برای صنایع مختلف اهمیت بسیار بالایی دارند. امروزه از کاربردهای میلگرد کلاف در صنعت برای بخش ‌های گوناگونی مانند دکل و سیم های برق، ساخت پیچ و مهره، صنایع الکترود سازی و جوشکاری، تولید توری ها و صافی ها، ساخت انواع شیر فلکه و در نتیجه تولید انواع قطعات خودرو مانند سوپاپ و فنرها و همچنین گزینه ای مناسب برای ساخت انواع تایر استفاده می شود.
المان های گوناگون بیان شده مانند سیم بکسل، سیم خاردار خرپا و تیرچه و زنجیرهای فلزی به خوبی می توانند از میلگرد کلاف استفاده کنند و برای تولید آن ها با کیفیت بالا، اقدامات لازم صورت پذیرد.

نحوه نگهداری از میلگرد کلاف
با توجه به حساسیتی که نگهداری و انبار کردن میلگردها دارد، باید نکات لازم را برای این امر در نظر داشته باشید. به منظور جلوگیری از تماس مستقیم میلگرد با سطح زمین و عوامل رطوبت زا، می توانید از خرک های چوبی استفاده کنید. علاوه بر این سعی کنید با توجه به اینکه زنگ زدگی میلگردها کیفیت آن ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، اقدامات لازم را برای جلوگیری از این مشکل انجام دهید. سعی کنید اگر در مکان نگهداری میلگرد کلاف، رطوبت وجود دارد و یا احتمال برخورد و تماس مستقیم میلگرد با گرد و خاک را می دهید، از پوشش لازم استفاده کنید تا از مشکلات پیش رو بتوانید جلوگیری نمایید. فراموش نکنید پوشش نایلونی می تواند احتمال زنگ زدگی میلگرد کلاف را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
از ویژگی‌ های میلگرد کلاف وایر راد کم کربن می توان به قابلیت کشش پذیری بالا، درصد کربن پایین و امکان جوش پذیری ایده ‌آل اشاره کرد. علاوه بر این، محصول تولید شده می تواند چکش خواری بالایی داشته و دارای قابلیت نورد در حالت سرد باشد.
در کنار این محصول، میلگرد کلاف وایر راد متوسط با توجه به نوع ساختی که دارد در صنایع مختلف، برای ساخت فنر، تولید کابل های برق و در صنعت تایر سازی مورد استفاده قرار گیرد.

انواع میلگرد کلاف
میلگرد کلاف را می ‌توان با توجه به شکل ظاهری و همچنین از لحاظ میزان کربن، در دسته های مختلف تقسیم بندی کرد. به عنوان مثال، برای تقسیم بندی میلگرد کلاف از لحاظ شکل ظاهری، میلگردها را به دو دسته میلگرد کلاف ساده و میلگرد کلاف آجدار تقسیم می‌ کنند. هر کدام از این بخش ها خود در دسته بندی های مختلف و با سایزهای گوناگون می توانند مورد استفاده قرار گیرند. در این بین فراموش نکنید قیمت میلگرد کلاف آجدار نسبت به میلگرد کلاف ساده بالاتر است.
به لحاظ میزان کربن به کار رفته در تولید میلگرد کلاف می ‌توان این محصول و قطعات را در سه دسته وایر راد کم کربن، وایر راد متوسط و وایر راد پرکربن قرارداد.
درصد کربن بالای موجود در میلگرد کلاف وایر راد پرکربن سبب می شود که قابلیت چکش خواری و انعطاف پذیری کمتری از آن مشاهده کنید. در این بین از موارد مورد استفاده میلگرد کلاف وایر راد پرکربن می توان به موارد به کار رفته برای میلگرد کلاف وایر راد متوسط اشاره کرد.
فروشگاه آهن آپ به واسطه تخصصی که در زمینه ارائه انواع میلگردهای کلاف و شاخه ای و همچنین ساده و آجدار دارد، در این زمینه خدمات گسترده ای ارائه می دهد.

برچسب ها: آهن آپ


منتشر شده در یکشنبه، ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۹:۳۰