نرخ متقابل تیر آهن

به گزارش آهن آپ ، با بازرسی نرخ تیرآهن در زمان اردیبهشت تا مرداد ۹۹ می توان فهمید که نرخ عرضه  تولید ذوب آهن در بورس معیار با ارزشی در نرخ گذاری بقیه مقاطع فولادی می باشد به صورتی که اگر صف درخواست  در بورس کالا پر شور نشود، نرخ در خرید وفروش بورس می‌تواند در سطح نرخ پایه قرار گیرد. البته نباید از اثر گذاری مواردی مانند قیمت ارز بر نرخ اعلامی کارخانه ها بی خبر ماند.
در حقیقت مفهوم و شرح فاصله گرفتنِ نرخ های کشف شده و نرخ های پایه عرضه در بورس کالا، مرتبط به تلاطمی شدن و صعودی شدن بازار دلار است. دقیق از همین موقع بود که دلار کانال ۱۶ هزار تومانی خود را طی نمود. پس از آن، بعد از درنگی کوتاه ۵ روزه بر روی نرخ ۱۸ هزار تومان، با شتاب خود را به نرخ ۲۶ هزار تومان رساند. از این جهت می‌توان دریافت زمانی که بازار دلار سکوت کند، می تواند به کاهش مسافت میان این دو نرخ کمک کند. 
به این مفهوم در وضعیت ساکت بازار دلار و آهن، مسافت میان نرخ پایه عرضه و نرخ کشف شده عقلانی می باشد. در وضعیت ساکت، این مسافت نباید از ۵۰۰ تومان در هر کیلو بیشتر باشد. در صورتی که در وضعیت نا آرام و پر التهاب بازار دلار، این مسافت تا ۲۷۰۰ تومان هم رسیده است.
 
بر اساس دیاگرام های گرفته شده از طریق کارشناسان بازار حجم تیرآهن های انتقالی در ۲۰ روز اول مرداد ماه افت کرده و از جهتی از تاریخ ۲۰ مرداد ماه تا پایان مهرماه این حجم، رشد مضاعف پیدا کرده است؛ در نتیجه به این مسئله دقت کنید که در طول هفته آتی حدس افتی نسبی عرضه تیرآهن در بازار آزاد وجود دارد که این مسئله می‌تواند سبب ترغیب رشد نرخ تیرآهن در هفته اتی شود. اما خبر خوب اینکه، از آخرهای مرداد ماه عرضه نسبتا بسنده تیرآهن در بازار را خواهیم داشت.
برچسبها:آهن آپ تیرآهن

تیرآهن


منتشر شده در یکشنبه، ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰