نرخ میلگرد با ضریب 70 درصد

در روز قبل در بورس کالا قیمت پایه سبد مخلوط میلگرد آجدار با حساب کردن مالیات بر ارزش افزوده تقریبا ۱۲ هزار و ۳۵۰ هزار تومان اعلام شد که باز هم متقاضی نداشت. در خرید و فروش های روز قبل بورس کالا با اینکه قیمت پایه مقاطع طویل فولادی به جای ضریب ۸۰ درصد قیمت میلگرد منطقه CIS با ضریب ۷۵ درصد اجرا شده بود و میتوان گفت فقط تقریبا ۴ درصد از میلگرد های آجدار عرضه شده در بورس کالا خرید و فروش شدند که نشان می دهد در مجموع بیشتر از ۱۳ درصد درمقایسه به نرخ پایه این محصول در عرضه های هفته های قبل افت داشته و همچنان این مقاطع بدون درخواست باقی ماندند. تیرآهن نیز تقریبا یک چهارم از کل حجم عرضه شده مورد خرید و فروش قرار گرفت.
نکته قابل توجه اینجاست که اگر همچنان تا دو هفته آتی ۵۰ درصد از مقاطع طویل فولادی عرضه شده در بورس کالا بدون درخواست باقی به ماند دوباره براساس دستورالعمل قیمت پایه مقاطع طویل فولادی ۵ درصد افت خواهد یافت یعنی برطبق ضریب ۷۰ درصد در نرخ میلگرد CIS اجرا خواهد شد. ۷۰ درصدی که بر سر تشخیص آن تفاوت بسیاری به وجود آمد مانند تفاوت بسیار وزارت صنعت با بورس، که همین تفاوت ها سبب خروج اسماعیلی از معاونت معدنی صمت شد. اگرچه زیرا بیشتر از ۸۰ درصد شمش‌های بلوم در خرید و فروش های این روزا بورس کالا مورد خرید و فروش قرار گرفت، قیمت پایه این محصول دست کم برای سه هفته آتی به جای ضریب ۷۵ درصد برطبق ضریب ۸۰ درصد قیمت بیلت صادراتی منطقه CIS اجرا خواهد شد. 
شما میتوانید این خبرا را نیز مطالعه کنید : تمام شدن کسادی بازار آهن در نیمه بهمن
ولی روز قبل که مقاطع طویل عرضه‌ شده در بورس کالا بازهم استقبال زیادی از طرف خریداران نداشت ، بازار آهن نیز در حالت پایداری نسبی و همچنین به جریان افتی ملایم نرخ‌های خود ادامه داد؛ با وجود اینکه روز قبل به علت عدم مشتری مثل بقیه روزهای دیگرو چند هفته اخیر در شرایط  کسادی بازار و ادامه توقعات افتی برای قیمت ارز و البته علت تازه یعنی قرار گرفتن قیمت محصولات فولادی در بازارهای جهانی در جریان افتی و توقع برای افت بیشتر نرخ این محصولات، بیشتر تولیدکنندگان مقاطع طویل قیمت کالاهایشان را در روز قبل ثابت نگه داشتند و البته شاهد افت نرخ این محصولات نیز بودیم؛ افت هایی که البته بازهم مثل روزهای قبل در حیطه لوله و پروفیل با سرعت زیادتری انجام شد.
در این میان ولی باید دقت داشت در روزقبل هم از آن روزهایی بود که بازار ارز تغییرات بسیاری را تجربه کرد، با وجود اینکه در ساعت های نخست بازگشایی این بازار قیمت دلار نقدی تقریبا یک هزار تومان در مقایسه به عصر روزهای قبل بیشتر شد و به ۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان رسید و نرخ فروش اسکناس دلار روی تابلوی صرافی ملی نیز ضمن رشد ۴۹۰ تومانی تا مرز ۲۳ هزار و ۴۱۰ تومان زیادشد.
برچسبها:میلگرد آجدار   قیمت میلگرد  تیرآهن لوله  پروفیل


منتشر شده در یکشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷