همه فرآورده های فولادی بدون نرخ گذاری امری وارد بورس می شوند

طبق بررسی بخش خبر آهن آپ ، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: در طرح پیشرفت و تولید چرخه فولاد، همه فرآورده های فولادی از جمله کالاهایبالا دستی مثل سنگ آهن، گندله، شمش، بیلت، اسلب و کالاهای پایین دستی مثل میلگرد ، ورق، تیرآهن و ... بدون روند نرخ گذاری امری می بایست مستقیم در بورس کالا ارائه شود.

حجت الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: با در نظر گرفتن تغییرات بسیار نرخ فولاد در بازار و خواسته های مردمی و صنعتگران، گزارشی بر دلایل تغییرات و مسائل بازار آهن تهیه کرد ، چرا که این مشکلات بازار فولاد بر نرخ انواع کالا ها مثل خودرو، مسکن، لوازم خانگی و ... نیز تأثیر می گذارد .

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کمیسیون در پی بررسی سریع مسائل حیطه فولاد در فضای آشکار می باشند و براساس بند  1 ماده 45 قانون آئین نامه داخلی مجلس، گزارشی از همه مسائل فولاد  در جلسه امروز(دوشنبه ) در فضای آشکار خوانده می شود.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در شرح محور اصلی طرح پیشرفت و استوار چرخه فولاد اضافه کرد : بر طبق این نقشه همه فرآورده های فولادی از بالا دستی و پایین دستی از شمش، بیلت، گندله گرفته تا ورق، میلگرد، تیرآهن و ... می بایستدر بورس کالا عرضه شود. برطبق این طرح شرکت ها و کارخانه های دولتی قسمت خصوصی می بایست خمه محصولات خود را در بورس عرضه کند واگر در مدت زمانی معلوم کالا به فروش نرفت، می توانند فرآورده های فولادی را ارسال کنند، در این جریان نرخ گذاری امری نیست.


منتشر شده در دوشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲