واگذاری۱۶۱معدن در مزایده عمومی استان آذربایجان غربی

به گزارش آهن آپ:

عبدالحمید سرتیپی مدیر کل صنعت، معدن تجارت استان آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: در جهت اجرای اهداف وزارت صمت طبق برنامه زمانبندی ابلاغی کشوری مجوز عملیات اکتشافات و بهره برداری تعدادی از محدوده های اکتشافی و معدنی از طریق مزایده عمومی به دارندگانی که توان فنی و مالی لازم را دارندواگذار می شود.

وی افزود: استان آذربایجان غربی دارایی۱۶۱ معدن می‌باشدکه ۴۸ فقره پروانه بهره برداری، ۱۷ فقره گواهی کشف، ۹۴ فقره محدوده پروانه اکتشاف و ۲ فقره نیز مجوز برداشت که این معادن و محدوده ها قابل واگذاری است و به متقاضیان واجد شرایط از طریق مزایده عمومی سراسری در استان واگذار خواهد شد.

مدیر کل صنعت، معدن تجارت استان آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: تمامی اطلاعات، مدارک، اسناد و لیست معادن قابل واگذاری از طریق مزایده در سایت سازمان نیز بارگذاری شده است که متقاضیان می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را در سایت سازمان صمت آذربایجان غربی نیز مشاهده کنند، ولی ثبت نام در مزایده فقط از طریق سامانه تدارکات مقدور خواهد بود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صمت آذربایجان غربی نیز اظهارکرد: مزایده ۵ هزار معدن در کشور در ۳ مرحله اجرایی آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه آزادسازی و فعال سازی معادن بلاتکلیف و غیرفعال را مهم ترین هدف طرح ملی دانست افزود: که اطلاعات معادن راکد آذربایجان غربی در مرحله دوم این طرح از امروز تا دهم آبان ماه در سامانه تدارک الکترونیک دولت و سامانه اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی قابل دریافت و مشاهده است.


منتشر شده در یکشنبه، ۰۱ آبان ۱۴۰۱ ۱۱:۱۵