واگذاری ۵ هزار معدن دولتی به مردم از طریق مزایده

به گزارش آهن آپ:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به دنبال آن هستیم تا با استفاده بهتر از ظرفیت‌های معدنی در راستای تولید و اشتغال برای نخستین بار، ۵ هزار معدن دولتی به صورت مزایده در اختیار مردم قرار گیرد. معادن قابل واگذاری طی چندسال گذشته شناسایی شده و با گذر از فرایند قانونی آماده واگذاری است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، تامین و عدم به روز رسانی ماشین آلات معدنی طی چند سال گذشته را از عوامل عقب‌ماندگی و رویارویی با تنزل تولید برشمرد و گفت: با در نظر داشتن این مشکلات در ۶ ماه اخیر برابر یک‌سال ماشین آلات مورد نیاز معادن کشور تامین و در اختیار آنان قرار گرفت.

فاطمی امین خاطرنشان کرد: در معادن کمتر از یک درصد خام‌فروشی وجود دارد با این حال با نیمه‌خام‌فروشی در معادن مواجه هستیم، به عنوان نمونه شمش فولاد به عنوان یک ماده معدنی نیمه خام صادر می‌شود. در نظر داریم فرآوری مواد خام معدنی تا آخر زنجیره ادامه پیدا کند برای مثال در حوزه فولاد به سمت فولادهای‌ ضدزنگ و الکتریکی مورد استفاده در ترانسفورماتورها حرکت کنیم.

وی افزود: دفتر صنایع مواد پیشرفته در وزارت صمت راه‌اندازی شده تا از تولید مواد اولیه فراتر رود و تولید محصولات تنگستان، لیتیوم مورد توجه قرار گیرد.


منتشر شده در یکشنبه، ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۵۰