وضعیت بازار فولاد در سال های آینده

به گزارش آهن آپ ، فولاد مبارکه با دقت به مأموریت خود برای انجام وظیفه محوری در تدبیر بازار فرآورده های فولادی تخت از روش راه حل هایی مثل فراهم کردن افق چشم‌انداز ده‌ساله، پیشگویی درخواست بازار در آینده پنج‌ساله، رسم نقشه راه تکنولوژی و با در امر کار قرار دادن سند افق پیشرفت ۱۴۰۴ کشور در بازارهای مصرف گوناگون خود ، مانند صنایع خودروسازی، نفت و گاز، ساختمان، لوازم‌خانگی، لوله و پروفیل و… پیشرفت ها و سرمایه‌گذاری‌های خود را برنامه‌ریزی می‌کند و از این نظر، سالانه برنامه فروشی مطابق با این هدف های بزرگ تهیه می کنند. بر این اساس فولاد مبارکه فروش ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن انواع فرآورده ها را که شامل تختال، گرم، اسیدشویی، سرد و پوشش‌دار می‌شود، در بازار داخل و صادرات برنامه‌ریزی کرده است.

این شرکت تا |آخر شهریورماه ۳ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۱۷۲ تن انواع فرآورده های خود را در بازار داخلی و جهانی به فروش رسانده که ۴ درصد بالاتر از برنامه است. در این میان، در قسمت بازار داخل فولاد مبارکه با واگذاری سه میلیون و ۵۵۸ هزار و ۱۱۱ تن تا پایان شهریور ماه، ۲۲ درصد از برنامه پیشی گرفته است و این کار  به علت همراهی با سیاست‌های بزرگ کشور و به جهت تهیه بیشترین حد مصرف‌کنندگان داخلی در سال تحول تولید و از راه افت سهم صادرات به اندازه ۶۳ درصد با گرفتن راهکارهای ابتکاری و مشارکتی انجام شده است.

لذا  شرکت بر طبق مأموریت خود در تهیه  بیشترین حد  احتیاج داخل و با دقت به سیاست‌های بزرگ کامل شده در سال جهش تولید شروع به فروش قسمت عمده کالاهای شرکت در بازار داخل، از راه مکانیسم عرضه در بورس کالا کرده و فقط برای تهیه احتیاج ارزی خود برای فراهم ساختن تجهیزات لازم و پیشرفت، قسمتی  از کالاهای خود را، مانند تختال که در بازار داخل با اضافی عرضه روبرو است، در بازارهای صادراتی به فروش رسانده است. فولاد مبارکه از راه طرح‌های مشارکتی مانند همکاری با نوردکاران و بکارگیری  از گنجایش بی‌استفاده دیگر شرکت‌ها، مانند آنیل کالاها در دیگر شرکت‌ها و برگشت دوباره به شرکت برای بهره‌برداری حداکثری از گنجایش شرکت، برای تهیه هرچه زیادتر احتیاج بازار داخل شروع کرده و تمام این تلاش‌ها سرانجام سبب رشد سهم فروش داخل و انجام نشدن برنامه فروش صادراتی شرکت در نیمه اول سال شده است.

 

برچسب ها:آهن آپ  لوله  پروفیل


منتشر شده در پنج شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۲