وضعیت صادرات شمش

معاون امور صنایع معدنی وزارت صمت روز قبل در انجمن مشترکی با شورای رسته تولیدکنندگان شمش القایی انجمن فولاد با پیشنهاد این تولیدکنندگان به عنوان اختصاص سهمیه آهن اسفنجی موافقت کرد و اصرار داشت که صادرات شمش القایی مربوط به رعایت کامل کف عرضه مجاز در بورس کالا خواهد بود. به گزارش آهن آپ، روز قبل، شورای رسته تولیدکنندگان شمش القایی کمیته تولیدکنندگان فولاد ایران، جلسه‌ای را با وجود داریوش اسماعیلی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و سیف‌الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی این وزارتخانه برگزار کردند. 
گفته های ما از بعضی منابع نزدیک به تولیدکنندگان شمش القایی بیانگر از آن است که القایی‌ها در این گفت و گو موضوعات خود در باره با تامین مواد اولیه و عرضه شمش در بورس کالا را گفتند و درخواست همکاری و همراهی بیشتر دولت با قسمت خصوصی دادند. این تولیدکنندگان در جلسه روز قبل پیشنهاد دادند که برای تشویق شرکت‌های این حیطه به حضور و عرضه بیشتر در بورس کالا، به شرکت‌هایی که تا به حال در بورس شمش عرضه کرده‌اند، سهمیه آهن اسفنجی اختصاص داده شود. 
به گفته از بعضی حاضران در این جلسه،  گویا این پیشنهاد مورد موافقت معاون معدنی وزارت صمت نیز قرار گرفته و او دستورالعمل های لازم برای اجرا و پیجویی مسئله را صادر کرده است و قرار است که مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، دستورات لازم را درخصوص نرخ و وضعیت عرضه آهن اسفنجی به تولیدکنندگان القایی انجام دهد. همچنین تولیدکنندگان حاضر در این جلسه، از وزارت صمت تقاضا کرده‌اند در عرصه تسهیل عرضه شمش از طریق شرکت‌های القایی در بورس کالا و ضمانت‌های بزرگی که در این عرصه دریافت می‌شود، موافقت لازم را با شرکت‌ بورس کالای ایران انجام دهند. 
تولیدکنندگان حاضر در این انجمن همچنین از دولت تقاضا کردند در وضعیتی که شمش عرضه‌شده در بورس کالا در دو هفته بدون مشتری ماند، آنها بتوانند محصول خود را بیرون از بورس بفروشند و بعد خرید و فروش ذکر شده را در بورس کالا ثبت کنند. درخصوص این مسئله نیز قرارشد که موارد با موافقت کمیته تولیدکنندگان فولاد ایران بازرسی و تاکتیک های لازم در این عرصه مشخص شود. به نقل از بعضی منابع آگاه، مسئولان دولتی نیز در آخر این گفت و گو اصرار کردند که صادرات تولیدکنندگان شمش القایی وابسته بر رعایت کامل کف عرضه مجاز در بورس کالا خواهد بود.
برچسبها:آهن آپ 


منتشر شده در پنج شنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۸