پایان ذخایر قطعی معادن در سال های آتی

به گزارش آهن آپ:

حمیدرضا شرافت، رئیس خانه معدن استان یزد در گفت و گو با رئیس قوه قضاییه، مطرح کرد: ذخایر قطعی معادن کشور رو به پایان است و این معضل، کشور را در آینده ای نه چندان دور، به واردات مواد معدنی سوق خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از مجموعه مشکلات معدنکاران، بیان داشت: فعالان زمانیکه برای اولین بار در این عرصه قدم می‌گذارند با مشکلاتی مواجه می شوند که بعضا راهکار معینی برای آن اندیشیده نشده است و عدم آزادسازی محدوده های معدنی، از جمله مشکلات بارز در حوزه‌ی معدنکاری است.

وی افزود: نوسازی ناوگان ماشین آلات معدنی که منجر به کاهش بهره وری عملیات معدنکاری می شود باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا بتوان این روند نوسازی را تسریع و بهبود بخشید. یک معدنکار پس از پشت سر گذاشتن موانع و مشکلاتی که در مسیر اخذ مجوزهای لازم فعالیت معدنی وجود دارد، در بدو فعالیت قانونی خود با مسئله معارضان محلی مواجه می شود که مانع از فعالیت قانونی فعالان در مسیر سرمایه گذاری و توسعه معادن می شوند؛ این در حالی است که متولی بخش معدن با حمایت از فعالان معدنی، مسئولیت قانونی خود را انجام داده است، لذا دستگاه های ذی ربط باید امنیت لازم را برای سرمایه گذاران و فعالان معدنی فراهم کنند؛ مهمی که باید سریعا برای آن راهکاری اندیشیده شود.


منتشر شده در سه شنبه، ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۴۳