پایدار نبودن نرخ ها در بازار آهن

میلگرد

به گزارش آهن آپ ، در روند خرید وفروش این دو روز بورس کالا که شمش و میلگرد خرید و فروش شده است، نکات جالبی به چشم می‌خورد که بیانگر استقامت میلگرد به افت نرخ دست کم به میزان شمش است. در نتیجه در صورت ادامه این جریان، مصرف کنندگان نهایی هیچ سودی از افت نرخ شمش فولاد و آهن نمی برند و این ارزانی پیش از رسیدن به مردم از بین میرود.
به گفته کارشناسان بازار آهن عرضه های دو روز قبل، اولین عرضه های شمش و میلگرد بعد از روی کار آمدن وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت و اصرار ایشان بر افت نرخ آهن و فولاد حساب می شود و همینطور که مشاهده شد، با همکاری دست بالا فولاد سازان، بیشتر از ۸۲ هزار تن انواع شمش فولادی را با افت ۱۵ درصدی نرخ و با ۱۵۰۰ تومان کم تر از قیمت های پیشین عرضه کردند.
از این جهت فولاد سازان برخلاف زیاد بودن قیمت مواد اولیه خود و رشد قیمت ارز ولی برای پشتیبان از مصرف کننده حقیقی پیش گام شدند و توقع می رود با مدیریت و بررسی وزارت صمت، سود این افت نرخ به مردم برسد اما با عرضه هایی که در روزهای قبل در محصولات نوردی اتفاق افتاد، معلوم شد که آشوب و غوغای تعدادیر که حرف از حقوق مصرف کننده می زنند، تنها برای منفعت شخصی آنها بوده است به صورتی که برخلاف افت ۱۵۰۰ تومانی نرخ شمش، نرخ میلگرد آن هم در بورس کالا تنها تقریبا ۴۰۰ تومان افت پیدا کرد.
بر طبق آمارهای رسمی بورس کالا، نوردکارانی که شمش مورد احتیاج خود را از بورس کالا خریده اند، تنها ۳۵ درصد از آن را به صورت محصول در بورس کالا عرضه کرده اند.  کارشناسان بازار آهن بارها اطلاع داده اند که مدیریت بازار آهن میبایست از محصول نهایی که به دست مردم می رسد شروع شود ولی متاسفانه با آدرس اشتباهی که بعضی دلالان به وزارت صمت داده اند، مرکزیت مدیریت بازار آهن و فولاد به روی شمش که در بین زنجیره قرار دارد رفته است.
برچسبها:آهن آپ میلگرد 


منتشر شده در سه شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۸