پذیرایی بازار آهن از تعطیلات

بازار آهن


امواج جدید سردرگمی در بازارآهن اطلاع از تعطیلی زود هنگام بازار به مناسبت عید سعید فطر دارد؛ به ویژه واکنش های اصولی فروش به منظور رشد نرخ بدون علت و اعتبار کافی برای متقاعد کردن طرف خرید در روز قبل باعث شد بازار حدودا قفل شود و مشتریان صرفا شنونده جریان نرخی آهن آلات در بازار باشند  تا خریدار.

 از این جهت مصرف کنندگان اکنون ترجیح می دهند در این بی نظمی نرخ ها به لاک دفاعی خود فرو روند و ببینند در بازار آهن پس تعطیلات چه اتفاقی خواهد افتاد. چشم انداز بازار به هیچ عنوان مشخص نبوده بلکه نامشخص نیز می باشد و همین امرنگرانی بر سمت درخواست خُرد را باعث شده است و گاهی مشاهده می کنیم  که در صورت تغییر سازی بعضی اصول فقط افراد کمی از خریداران تحریک می شوند اما جمع بسیاری از طرف خرید فعلا به منابع اطلاعاتی تا میزانی دسترسی دارند و از یک آگاهی نسبی در بازار بهره مند هستند، زمانی که چشم انداز بازار از طریق دستورالعمل جدید کنترل بازار فولاد تا مقداری در چشمرس قرار گرفت، جای حیرت دارد که بعضی اصول همچنان در تغییر گیری بر اساس آگاهی نداشتن طرف خریدار خُرد اصرار می‌کنند تا از آب گل آلود ماهی های بزرگی را بگیرند. اما نتیجه این حرکت تغییر ساز در روز قبل باعث شد تا خرید وفروش بازار میلگرد اغلب امروز قفل شده و ضیف شود و به این گونه یک زمان بسیار خوب برای فروش روان این محصول در بازار ازبین برود.

 البته کارشناسان اعتقاد دارند که هفته آینده حتما با آغاز خرید و فروش شمش بر پایه دستور جدید، هوای بازار اینگونه نخواهد ماند. اکنون که به بحث معاملات شمش رسیدیم دقت به این نکته لازم است که بدانیم زمانی که نوردکار درخواست خرید شمش در نرخ های عادلانه در بورس کالا را دارد و اطلاعیه صادر می کند، این توقع می‌رود که در خروجی های خود در طرف بازار مصرف هم رعایت عدالت را برای مصرف کننده نهایی به خرج دهد. البته موقعی که  نوردکار با این مسئله آشنا است که دولت بازار خرید شمش پیش رو را برای او صاف نموده است، درخواست رشد نرخ در بازار از طرف بعضی از اصول این حیطه بیشتر به عقیده یک اشتباه استراتژی می باشد که می تواند تا مقداری تاییدی بر صدای تعرض فولادسازان براساس بعضی خرده‌گیری ها از حیطه نورد نیز باشد.

برچسبها:میلگرد 


منتشر شده در پنج شنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۶