پرش تولید در ذوب آهن

به گزارش آهن آپ ، در وضعیتی که وجود این ویروس شوم باعث کاهش بسیاری از کسب و کار ها در کشور شده است، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان ادعا داشت که با دقت به اینکه  بسیاری از کارها تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته است و بر سختی مسئله هایی چون تامین موادی چون سنگ‌آهن اضافه شده است. ذوب‌آهن اصفهان دارای وضعیت برای جهش تولید می باشد که البته این کار لازمه  گرفتن سیاست درست از سمت وزارت صمت برای اختصاص مواد اولیه به موقع برای این شرکت و شرکت های شبیه آن در کشور است که اگر این وضعیت در زمان احتیاج فراهم شود، امکان رشد ۲۰ درصدی در تولید یا به عبارت دیگر همان تولید ۳میلیون تن در سال است، خواهیم رسید.

از امتیازات تولید انواع مقاطع فولادی در ایران، نیروی کار ارزان، منابع انرژی بسیار و ارزان و منابع پر از مواد اولیه می باشد که سبب می شود تا نرخ گذاری دستوری در بورس کالا برای آن انجام شود. در ذوب‌آهن اصفهان برعکس بقیه صنایع فولادی ایران تلاش می شود تا با استفاده از شیوه کوره بلند برای تولید فولاد باعث بهره مند نشدن از یارانه انرژی شود زیرا فرق این کار در هر کیلو فولاد بیش از هزار تومان بوده و سبب اختلاف سوددهی ذوب‌آهن با بقیه صنایع نیز می‌شود. همچنین تامین مواد اولیه نیز به علل متفاوتی مانند خام‌فروشی، به دشواری  در حال انجام است.  در همین موضوع او گفت: تولید‌کننده در حقیقت نباید دلواپس تامین مواد اولیه را باشد و فقط باید به فکر تولید باشد.

 در صنعت فولاد با سهمیه‌بندی از طرف وزارت صمت به آسانی می‌توان مواد اولیه مورد نیاز تولید‌کنندگان را تامین کرد. زیرا ۴۰ درصد گنجایش تولید ذوب‌آهن اصفهان  بلاتکلیف تامین سنگ‌آهن مور نیاز خود می باشد. جای فکر دارد که چرا سنگ‌آهن درشت‌دانه که مورد نیاز ذوب‌آهن است، به دلیل ارزآوری صادر می‌شود، درصورتی‌ که این سنگ‌آهن در ذوب‌آهن اصفهان تبدیل به محصولات با ارزش افزوده بیشتری خواهد ‌شد که به درجات ارزآوری بیشتری  نیز دارد.

برچسبها:آهن آپ


ذوب آهن


منتشر شده در شنبه، ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۱