پرش حباب ها در بازار آهن

بازارآهن

جریان افزایشی نرخ محصولات فولادی در بازار آزاد که از دوشنبه هفته قبل شروع شده بود، که با آغاز این هفته نیز روی فرکانس افزایش دلار مجددا اوج گرفت و بازهم مثل روزهای گرم موج رشد نرخها را در بازارآهن رقم زد،  به روشی که بعد از رشد ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی نرخ بیشتر مقاطع، روز قبل در بین نرخ‌های گفته‌شده از طرف نوردکاران، افزایش ۲۰۰ تا حتی ۶۰۰ تومانی را نیز مشاهده کردیم. 
کارشناسان اعتقاد دارند که این شرایط شگفت انگیز بازار قطا نتیجه پاره شدن افسار دلار است که در طول روزهای قبل تقریبا ۳۰۰ الی ۴۰۰ تومان افزایش داشته است گویا که همچنان مشکل ماشه ترامپ برطرف نشده، بند عوامل داخلی او بر گردن ملت افتاده و دلار از نگرانی برگشت حدسی تحریم‌ها هر روز سابقه های تازه ای را ثبت می‌کند و کم کم قیمت آن کانال ۲۴ هزار تومانی هم  گذر میکند و با عدم اراده بازارسازها  وارد کانال ۲۵ هزار تومانی می‌شود. 
نا منظمی بازار دلار امروز اولین اثر خود را روی رشد نرخ شمش‌های حیطه القایی گذاشت و برطبق اعلام کانال‌های اعتبار دار اطلاع‌رسانی حیطه فولاد، میانگین قیمت شمش حیطه القایی تقریبا ۵۸۰ تومان از چهارشنبه هفته قبل بیشتر شده است. این در صورتی است که امروز شاهد عرضه تقریبا سنگین شمش بلوم، تختال و ورق سرد و گالوانیزه در بورس کالا هستیم که با دقت به ادامه یافتن خرید وفروش های مرتبط به مس و آلومینیوم، همچنان خرید وفروش های سازمان‌های فولادی عرضه شده در بورس به آخر نرسیده، ولی در همین خرید وفروش های انجام‌شده شمش بلوم نرخهای پایانی میان ۱۰ تا ۱۵ درصد از قیمت‌های پایه بیشتر رفته است. همچنین متوسط نرخ‌های نهایی شمش هم تقریبا ۸۶۰۰ تا ۸۹۰۰ تومان تغییر می‌کند که این اندازه رشد ۱۱ تا ۱۵ درصدی را در مقابل متوسط نرخ نهایی شمش در هفته قبل نشان می‌دهد. البته با دقت به این که پیشنهادات خرید وفروش شمش برطبق تغییرات قیمت ارز و شرایط نامنظم بازار مقطع ها لحظه به لحظه بیشتر می‌شود.
برچسبها:ورق سرد گالوانیزه  


منتشر شده در چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵