پرش نرخ ها در بازار فولاد

برطبق گزارش تحلیل گران آهن آپ ، این روزها محصولات فولادی به جای اینکه در گروه کالاهای مصرفی دسته ‌بندی شوند، حکم کالای سرمایه‌ای گرفته و برای آزادی ارزش پول‌ های بازیگران این بازار مورد معامله قرار می‌گیرند.  این در صورتی است که پرش قیمت ارز نیز با این بی نظمی پیدایش نرخ ها در بازار فولاد همقدم شده و اشتیاق لازم را برای جهت گیری های سود طلبانه سفته بازان مهیا کرده است.

رویداد ‌های این روزهای بازار فولاد، صورت نیمه تاریکی برای آن رسم کرده که در صورت تداوم شک مسئولان در راهنمایی درست این بازار، اقبالی دلواپس کننده ای در انتظار این صنعت خواهد بود. تااکنون اراده سختی در میان مسئولان برای مدیریت و کنترل شرایط فعلی دیده نمی ‌شود. چراکه بعضی از مسئولان اعتقاد دارند که قیمت های بیشتر از نرخ های جهانی نباید مورد تایید قرار گیرد و در پی آن خرید و فروش ها تایید نمی ‌شوند و بعضی دیگر بر مسئله پیدایش قیمت رقابتی در بورس کالا اصرار می‌کنند. 

این تفاوت نظرهای به وجود آمده که در بازار طولانی شده است باعث شده مشکلات این گونه در بازار آزاد و بورس کالا به وجود آید که ظرفیت پیدایش مسائل جدیدتری در این صنعت را نیز دارا هستند. بیشترین استرس های ایجاد شده در بازار محصولات فولادی بورس کالا، که آینده بازار را آینده‌ ای نا معلوم و ترسناک رسم می‌کند، متوجه جابه جایی این معطلی ها در زنجیره تولید محصولات فولادی است.

برچسبها:آهن آپ

بازار فولاد


منتشر شده در شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۲۰