پیشرفت بیش از یک میلیون تنی کلاف گرم

طبق بررسی های بخش خبر آهن آپ ،در سال پیشرفت تولید و در یازده ماه ختم شده به بهمن‌ماه سال کنونی، همت، فعالیت و همکاری کارکنان مجتمع فولاد سبا سبب افزایش تولید کلاف گرم در این مجتمع نزدیک به 1 میلیون و 239 هزار تن شد.

براساس گفته ای از مجتمع فولاد مبارکه، مدیر مجتمع فولاد سبا این خبر را اطلاع و از راندمان کارکنان این مجتمع تقدیر و تشکر کرد. بعلاوه ، مصطفی عطایی‌پور، مدیر این مجموعه فرمود که این رکورد بسته  ‌به زمان شبیه  سال پیش پیشرفت 11.7 درصدی داشته‌است. او همچنین بیان کرد که از این حجم تولید کلاف، نزدیک 80 درصد آن مختص به ورق با ضخامت 2 میلی‌متر می باشد. ورق‌های با ضخامت 2 میلی‌متر یکی از پرکاربردترین کالاها هستند که در تولید لوله و پروفیل در کشور استفاده بسیاری دارن وی اشاره کرد با دقت به اینکه در سال اخیر، حجم تولید در مجتمع فولاد سبا نزدیک 1 میلیون و 194 هزار و 600 تن بوده‌است  با  مشکلات و کمبودهایی که در تهیه مواد اولیه، قطعات و مواد اولیه مصرفی بادوام در همه ی خط ها داشتیم ، این میزان از تولید بدست امده است.

مدیر مجتمع فولاد سبا تصریح کرد که فعالیت حداکثری مدیریت و کارکنان این مجتمع، تهیه بیشترین مواد اولیه و قطعات، بهره برداری از تجربه های با ارزش قبل، رشد سرعت تولید در خط های گوناگون تولید مانند فولادسازی، ریخته‌گری و نورد گرم و همینطور کم کردن  توقفات اضطراری و رشد دوام  آهن اسفنجی تولیدشده اصلی ترین علت  ثبت این رکورد، در این مجتمع می‌باشد.
مدیر کارخانه فولاد سبا در قسمت دیگری از صحبت های خود اضافه کرد که از آماده‌سازی کوشش های نوسازی خودکار نورد گرم و ریخته‌گری و همینطور از آماده‌سازی اعمال نصب قفسه هفتم نورد گرم سبا در آینده نزدیک خبر داد.
وی در قسمت پایانی صحیت های خود در کنار تقدیر از تلاش کارکنان و حمایت‌های مدیریت ارشد فولاد مبارکه اعلام امیدواری کرد. امیدواریم که در دنباله ی این جریان موفقیت‌آمیز همچنین نظاره گر تثبیت وضعیت موجود خطوط تولید و رسیدن به هدف های از قبل مشخص شده در مجتمع فولاد سبا باشیم و دولت هم تمام سعی خود را به کار گیرد تا از این مجموعه پشتیبانی کند.

کلاف گرم

برچسبها:آهن آپ ورق  لوله پروفیل


منتشر شده در یکشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳