پیشرفت خطوط ریلی کشور

مهرداد تولاییان، معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: شرکت صنعتی بزرگ ذوب آهن در سال جهش تولید پیروز به رشد ۱۵ درصدی سبد محصولات صنعتی خود شد و بر اساس بازرسی های انجام شده میل بازار ریل کشور سالانه ۱۰۰ هزار تن است و حتی با پیشرفت واجرای خطوط ریلی گویا درسال های آتی احتیاج کشور به ریل میان ۶۰ تا ۷۰ هزار تن برسد.

مهرداد تولاییان، تولید ریل ملی را از نقاط قدرت مادر صنعت فولاد ایران در بهره برداری ذوب آهن دانست وگفت: در برنامه بلند مدت این شرکت دوراندیشی شده است تا سبد تولید محصولات با ارزش افزوده بالا مثل ریل و محصولات صنعتی شامل فولاد های ۷۰ کرون ۲، آرک ها و ریل های معدنی و ورق سازه تولید شود.وی همچنین، برنامه ذوب آهن را حرکت به سمت تولید محصولات صنعتی به جای محصولات ساختمانی مانند میلگرد و تیرآهن عنوان کرد و گفت: تقریبا ۴۵ تا ۵۰ درصد محصولات این شرکت صنعتی بزرگ صادر می شود، ولی درباره ریل، با دقت به احتیاج های داخلی، همچنان جو موجود، اصرار بر تامین احتیاج ریل داخل تا جواز برای واردات ریل دارد. 
معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان، این واحد صنعتی بزرگ را تولیدکننده تقریبا ۸۰ درصد تیرآهن های سنگین کشور عنوان کرد وگفت: در حالیکه به این محصول در داخل احتیاج نباشد، ذوب آهن می تواند تمام قدرت خود را به تولید ریل اختصاص دهد. او همچنین گفت: بر اساس قرارداد‌های موجود ماهانه ۱۰ هزارتن تیرآهن سنگین در ذوب آهن تولید می‌شود، ولی احتیاج موجود در بازار ماهانه هشت هزار تن است و با دقت به قرارداد یک ساله ذوب آهن در تامین تیرآهن‌های سنگین تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ جریان بازار نوسان نخواهد داشت. او گفت: شرکت ذوب آهن اصفهان در عرصه تامین ریل خطوط مترو تا به حال سه هزار تن ریل مورد احتیاج مترو بهارستان را تامین کرده است
برچسبها:میلگرد  تیرآهن 


منتشر شده در دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۴