پیشرفت های ذوب آهن در امسال

بر طبق داده های ارائه شده شرکت ذوب آهن اصفهان در مهرماه امسال برابر ۱۸۵۵ میلیارد تومان از محصولات خود را به فروش رساند که در مقایسه به دوره یک ماهه شبیه سال گذشته رشد ۱۲۷ درصدی را نشان می‌دهد. درآمد فروش مهرماه ذوب آهن، بیشترین درآمد فروش ماهانه در تاریخ این شرکت است.
در مهرماه قیمت فروش تیرآهن در مقایسه به ماه گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته و در میلگرد نیز قیمت فروش ۲ درصد افزایش داشته است. نماد ذوب در ۶ ماهه با رشد ۲۲ درصدی در مقابل هر سهم ۸۹ ریال سود خالص محقق کرده است.ذوب آهن اصفهان در ۷ ماهه سال جاری توانست ۹۴۲۰ میلیارد تومان از فروش محصولات خود درآمد دریافت کند که از این مبلغ ۱۸۵۵ میلیارد تومان آن مرتبط به مهر ماه است و این آمار بیانگر این است که درآمد فروش شرکت ذوب آهن اصفهان در ۷ ماه سال جاری در مقایسه به زمان شبیه سال قبل افزایشی ۵۷ درصدی داشته است، همچنین این شرکت رشد تولید و فروش ریل آهن را در اولویت کار قرار داده است.قابل ذکر است ؛ ذوب آهن اصفهان در هفت ماه ابتدایی سال جاری، ۸۷ درصد از کل فروش سال قبل را پوشش داده است.
برخلاف این که در مهرماه اطلاعاتی حاکی از مشخص شدن نرخ شمش فولاد از طرف وزارت صنعت معدن و تجارت خبرساز شد و با وجود این که مسئولان بورس آشکار با این موضوع مخالفت کردند، ولی همچنان اجرای این سیاست بسیاری از پرکاران بورس را مضطرب کرد که در پایان قرار شده نرخ فولاد با قیمت پایه تعیین شود و سقف نرخ هم به صورت دستوری مشخص نشود و نرخ های جهانی برطبق قیمت دلار سنا مبنا قرار گرفته که این رویداد به مفهوم رسیدن سود اصلی به فولادسازان به جای دلالان است. از این جهت وضعیت به وجود آمده در کنار برنامه رشد تولید در شرکتی مثل ذوب آهن اصفهان کمک به سودآوری این شرکت خواهد کرد، زیراکه در هفت ماهه ابتدایی سال جاری هم این شرکت توانسته محصولات بیشتری در مقایسه به زمان شبیه سال قبل بفروشد.
تولید محصولات فولادی شرکت ذوب آهن اصفهان در ۶ ماهه ایتدایی سال جاری بر اساس برنامه جلو رفته است بر همین اصول تا آخر امسال بیشتر از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن انواع شمش فولاد، تیرآهن، میلگرد و کلاف صادرات شود.ذوب آهن اصفهان برای رشد تولید با مسئله تأمین مواد اولیه روبه رو است که البته با پشتیبانی های وزارت صنعت، معدن و تجارت این مسئله تا میزانی حل شده و در تامین زغال سنگ نیز اقدامات خوبی انجام گرفته است.
برچسبها:تیرآهن کلاف میلگرد


منتشر شده در شنبه، ۰۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۸