پیش بینی شرایط بازار آهن

به تحلیل  آهن آپ ، این حجم از نا خرسندی در بین خریداران آهن تا اکنون کم سابقه بوده است زیرا که نرخ بیشتر مقاطع در حال رکورد زنی می باشد؛ از این جهت پرکاران بازار به آن دسته از کسانی که اندکی نگرانی در مقابل آینده کوتاه مدت بازار دارند، پیشنهاد می کنند که به تغییرات بیرونی و ارز درطول چند روز هفته آینده دقت داشته باشند زیرا تجربه اثبات کرده ممکن است تغییراتی افزایشی در هردو بازار وجود داشته باشد اما این تغییرات زیاد ربطی به اینکه درخواست پروژه ای موجود هست یا خیر نداشته بلکه به مخارج تولید مرتبط باشد. 

از این جهت بازرسی موارد زیر می تواند در مقایل تصمیم گیری برای خرید از بازار آهن در آینده ای نه زیاد دور کمک بسیاری بکند: در اولین مورد گفته  ها از بازار ترکیه بیانگر این است که تعرفه  واردات محصولات نهایی را تا ۳۰% رشد داده است، زیرا که شاید درخواست قراضه ترکیه جریان افزایشی داشته و می تواند اثر بزرگی بر قیمت قراضه منطقه ای و جهانی بگذارد. دوم اینکه از چند روز قبل تا اکنون، درخواست برای شمش، اسلب و نیز میلگردهای کلاف و ورق گرم در بازارهای جهانی توسعه یافته و بیشتر شده است، به صورتی که یکی از مدیران فولادی یک کشور عربی نیز عنوان داشته  که دراین چند روز تقریبا ۵۰۰ هزار تن فقط تقاضای خرید ورق گرم را گرفته کرده است.
سوم اینکه یکی از فولاد سازان موفق کشور طی دو هفته توانسته حجم قابل توجهی اسلب و شمش را برای یکی از مقاصد صادراتی خرید و فروش کند که بیانگر افزایش نرخ در بازار آهن دارد.

آنچه ارزیابی می شود این است که نرخ شمش در بازار صادراتی میان ۱۰ تا ۱۵ دلار در چند هفته  آینده افزایش قیمت داشته باشد که می تواند اثر بزرگی بر جریان نرخ گذاری بازار داشته باشد.

برچسبها:میلگرد  ورق گرم  آهن آپ


بازارآهن


منتشر شده در سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵