پیش بینی قیمت تیر آهن

به گزارش آهن آپ در اخبار بازارآهن، در جریان افزایشی جدید،نرخ تیرآهن جریانی را گذرانده است که هر بار با وارد شدن به خط قرمز نتوانسته از آن بیشتر شود اما از نصفه دوم تیر ماه، مصادف با گسسته شدن سقف تاریخی دلار در حد ۱۸ هزار تومان،  نرخ تیرآهن نیز توانست کانال افزایشی خود را قدرتمند شکست دهد. به این مفهوم که در مدت زمانی کمی توانست از نرخ ۸۵۰۰ تومان به ۱۱۵۰۰ تومان نسبت به هر کیلو برسد. اکنون خط استقامت بعدی نیز مانند مانعی در مقابل صعود دوباره نرخ تیرآهن محسوب می شود و همانگونه که بررسی می‌شود نرخ به این میزان عکس العمل نشان داده است و در نقطه هیجانی قرار گرفته ایم.
در طول چند روز پیش در بعضی اندازه ها مقدار افت بیشتر و در بعضی پایداری نرخی هم چنان استوار بود. گویا نرخ تیرآهن و زیاد و کم شدن های آن بسیار مرتبط به تحرک دلار و نمودار حجم خرید وفروش ها در بورس کالا می باشد. در نتیجه می توان گفت که با دقت به م بودن عرضه تیرآهن تا ۲۰ مرداد ماه نرخ تیرآهن در نصفه دوم هفته آینده صعودی باشد و می تواند تا ۲۰ مرداد ماه به ۱۳۸۰۰ الی ۱۴۰۰۰ تومان نسبت به هر کیلو هم بدون مالیات بر ارزش افزوده برسد. این به این معنی است که اگر نظارتی دستوری بر بازار نباشد، نرخ با دقت به وضعیت عرضه می‌تواند رشد کند ولی در پایان مرداد ماه با رشد عرضه تیرآهن به بازار، نرخ تیرآهن نیز متعادل می‌شود. اما در این راه، گمان افت از ۱۱۸۰۰ تومان برای آن اندکی دور از تصور است.
فقط یک حدس برای  اینکه رشد گفته شده رخ ندهد و در جهت افت قابل توجهی نرخ تیرآهن وجود دارد. آنهم این که در حالت افت نرخ دلار تا ۱۸ هزار تومان، نرخ تیرآهن نیز می‌تواند تا ۹۶۵۰ الی ۱۰۷۰۰ تومان هم افت کند؛ با این وجود باید صبر کرد.
برچسبها:آهن آپ تیرآهن


منتشر شده در یکشنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۳