چاره اندیشی جهت به کارگیری ظرفیت بلا استفاده ی صنعت فولاد

به گزارش آهن آپ:

معاون معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فراهم سازی انرژی برای صنعت فولاد موضوعی بسیار پر‌اهمیت و اساسی به شمار می‌رود لذا در سال جاری تلاش کردیم تا جهت تأمین انرژی صنایع فولادی با مشکلاتی کمتری مواجه شویم. به دنبال آن، شاهد افزایش تولید فولاد بودیم که امیدواریم در ادامه نیز بتوانیم این مسئله را به خوبی مدیریت کنیم.

رضا محتشمی‌پور، تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما، در زمستان با مشکل کسری گاز به ‌عنوان عامل محدودکننده در فعالیت‌های فولادی روبه‌رو خواهیم بود. با بررسی نقاط ضعف می‌توانیم صنعت فولاد را بیش از این فعال کنیم، هرچند در سیاست‌گذاری زنجیره فولاد، نباید انتظار تأمین گاز بیشتری برای این صنعت داشته باشیم.

معاون وزیر صمت تاکید کرد: ظرف چند ماه گذشته شاهد تغییر قیمت در صنعت فولاد بودیم که غیر فعال بودن برخی از معادن آهن در کشور عامل آن بوده است و اکنون به دنبال فعال‌سازی بیش از پیش این معادن در کشور هستیم.

محتشمی‌پور بر اعمال سیاست‌گذاری مناسب در بخش فولاد کشور تأکید کرد و گفت: هم‌اکنون ۵۰ درصد از ظرفیت صنعت فولاد داخل، بدون استفاده است که می‌توان با افزایش تقاضا شاهد افزایش رشد تولید در زنجیره فولاد کشور بود. سال گذشته تقاضای فولاد در جهان کاهش یافت که کاهش ساخت و ساز مسکن در بعضی از کشورها علت آن بود.


منتشر شده در پنج شنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۰۷