کاربرد مقاطع ساختمانی ذوب آهن اصفهان در حوزه راه و شهرسازی

به گزارش آهن آپ:

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: ۷۵درصد از تولید فولاد جهان به روش کوره بلند است. ذوب آهن اصفهان به عنوان یک برند جهانی، این روش تولید را در دهه ۴۰ منبا قرار داد. ذوب آهن اصفهان، هم اکنون به همراه شرکت‌های پیمانکار که سهام آنها صد‌در‌صد به کارخانه تعلق دارد، برای حدود ۱۷ هزار نفر اشتغال‌زایی کرده و از طرفی دیگر حیات مجموعه معادن زغال سنگ کشور نیز به تولید این مجتمع عظیم صنعتی وابسته می‌باشد.

وی گفت : قیمت‌گذاری دستوری صدمات بسیاری را به تولید و صادرات فولاد کشور وارد کرده است. زمانی که میزان تولید فولاد در کشور بیش از نیاز بازار داخل باشد، صادرات محصولات باید در دستور کار قرار گیرد، اما قیمت گذاری دستوری و صدور بخشنامه های ناگهانی، فرصت‌هایی که از جنگ روسیه و اوکراین برای صادرات فولاد ایران ایجاد شده بود، از میان برد و در ادامه بازارهای صادراتی که به سختی شناسایی و حفظ شده بودند، از دست رفتند .

رییس مرکز تحقیقات راه و شهرسازی بیان کرد: تولید فولادهای ساختمانی استاندارد در ذوب آهن اصفهان نقش اصلی را در طرح نهضت ملی مسکن ایفا می‌کند و می‌تواند در بخش تدوین دستورالعمل‌ها، ضوابط و آیین‌نامه‌های مربوط به صنعت فولاد نیز به این مرکز کمک کند.

معاون بهره‌برداری این شرکت تصریح کرد: ذوب آهن اصفهان قدرت تولید انواع مقاطع ساختمانی را برای طرح نهضت ملی مسکن دارد اما نیاز است سیاست‌گذاران به نحوی برنامه‌ریزی کنند که جوشکاری‌های غیرایمن در ساختمان‌سازی برای همیشه خاتمه یابد. این رویکردهای ساخت و ساز غیرایمن، هم اکنون که انواع مقاطع ساختمانی به شیوه نورد گرم و منطبق با آخرین استانداردهای روز دنیا در ذوب آهن اصفهان تولید می‌شود، جایگاهی ندارد.


منتشر شده در شنبه، ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۵