کاهش تنش ها در بازار آهن

 

به گزارش آهن آپ: روز گذشته بسیار پر اهمیت و ماندگار بود و مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری برگزار شد و شاید بتوان گفت بازار دیروز تحت تاثیر مراسمات و جو روانی منطقه بود است به طور کلی قیمت ارز مجددا مسیر صعودی را در پیش گرفت و پس از پاره ای ریز موجها  روی کانال ۲۵ هزار و ۷۵۰ تومان قرار گرفت .در بازار آهن آلات مسیر ثباتی قیمتی و بعضا اندک نوساناتی ۱۰۰ تومانی رویت شد. 

دقیقا طبق پیش بینی قبلی که انجام داده بودیم تنش میان ایران و رژیم صهیونیستی افزایش یافت و تاثیر مستقیم خود را بر بازار ارز گذاشت و افزایشی شد و دور از انتظار نیست که مجددا دلار را روی کانال ۲۶ هزار تومان رویت کنیم هر چند نحوه ی عملکرد بازار ساز در کنترل این التهابات و نوسانات نیز بی اثر نخواهد بود.  

خوش خبری دیگر آنکه در بورس کالا نیز بالاخره بعد از سه هفته تعطیلی پیوسته عرضه ی شمش؛ تولیدکنندگان شمش بلوم خود را عرضه کردند که با رقابتی بالغ بر ۵/۵ درصد میانگین قیمت شمش از ۱۴ هزار تومان عبور کرد. این افزایش و رقابت نیز سیگنال دیگری جهت افزایش قیمت های اخیر می باشد.


می توان اظهار داشت چنانچه دلار رشد آنچنانی نداشته باشد؛ امروز و فردا می توان انتظار ثبات از بازار آهن داشت شایان ذکر است در دو ماه اخیر آنچه که همواره ثابت بوده تعداد مصرف کننده است که خریداران در حال حاضر دست نگه داشته اند اما در صورت تثبت قیمتی و زیر فروشی هایی با تخفیف امیدواریم بازار آهن جان دوباره گیرد. 

در پی بررسی قیمت روزانه آهن آلات نتیجه میگیریم که روز گذشته قیمت میلگرد اکثرا ثابت بود و نوساناتی جزیی کاهشی درمحدوده ی ۵۰ تا ۳۰۰ تومانی را لمس کرد. سقف قیمتی میلگرد روی نرخ ۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان لحاظ شد و کف قیمتی نیز با کاهشی ۵۰ تومانی روی نرخ ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان نشست. مبادی فروش در بازار آهن؛ قیمت نبشی و قیمت ناودانی را ثابت لحاظ کردند.

در بازار تیرآهن نیز در بخش کیلو فروشی کاهش قیمت تیرآهن در حدود ۱۵۰ تومان  و در بخش شاخه فروشی نیز رویه سکون و ثبات را در پیش گرفتند. 
بازار پروفیل که بشدت در مقاومت بود در روز گذشته شاهد اعلام قیمت پروفیل کارخانه فولاد مبارکه در کانال ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان الی ۲۷ هزار تومان بودیم.

برچسب ها: آهن آپ
 


منتشر شده در چهارشنبه، ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۳۸