کاهش تولید فولاد شرکت ژاپنی JFE

به گزارش آهن آپ:

JFE یک شرکت فولادسازی ژاپنی است که به عنوان دومین فولادساز بزرگ این کشور شناخته می‌شود و در زمینه تولید فولاد ضد زنگ و دیگر محصولات فولادی، فعال است. این شرکت با ظرفیت تولید ۳۳ میلیون تن، قصد دارد تولید فولاد خام خود را تا پایان سال مالی جاری کاهش دهد. این تصمیم به علت رکود شدید بازار فولاد داخل و خارج این کشور، کندی تقاضا و کاهش آن انجام گرفته است.

ماساشی تراهاتا معاون اجرایی شرکت JFE در کنفرانسی خبری اعلام کرد: شرایط بازار داخلی ژاپن به خصوص دشواری‌های موجود بر سر راه صنعت خودروسازی این کشور و رکود حاکم بر بازار خارجی، دور از انتظار بوده و به همین علت تصمیم داریم تا تولید خود را به میزان لازم کاهش دهیم.

در کل پیش‌بینی می‌شود سود سال جاری ناشی از فروش محصولات فولادی این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۱ درصد افزایش و به ۱۵۵ میلیارد ین برسد. دلیل این افزایش سود، استفاده از فرصت‌های موجود در بازار در نیمه اول امسال بوده است. JFE قصد دارد تا برای کاهش هزینه‌ها تا پایان سال، با اتخاذ سیاست‌هایی، هزینه‌های مربوط به مواد اولیه را به مشتری انتقال دهد. البته پیش‌بینی می‌شود علی‌رغم کاهش تولید، سود این شرکت در سال مالی جاری افزایش خواهد یافت.


منتشر شده در دوشنبه، ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ۱۰:۱۵