کاهش درخواست با دقت به نرخ های کنونی

 

بر طبق گزارشات بخش خبر آهن آپ ، در پی کاهش یافتن درخواست در بازار آهن ، هم اکنون با دقت به اطلاعات بنیادین بازار فولاد، جریان  تغییر قیمت سنجیده  محاسبه نمی‌شود. با این وجود، تا زمانی که در بازار فولاد نقدینگی باشد و دارایی های بلاتکلیف وارد بازار می‌شوند، بازار هم چاره ای به غیر از زیاد شدن نرخ راندارد. این جریان عمومی را می بایست جدی گرفت، چراکه خیلی از پرکاران غیر ماهر وارد این حیطه داد و ستدی شده‌اند و همین موضوع یعنی زیادشدن ریسک بازار در کنار اهرم پیشرفت نقدینگی خواهد بود.

از سوی دیگر سرعت زیاد افزایش نرخ ها ، راه  را برای عوض کردن گام بازار راحت کرده‌است. اگر به هر علتی ناتوانی درخواست موثر از سوی مصرف‌‌کنندگان نهایی خود چشم انداز زیادتری داشته‌باشد، چشم انداز قیمت خیلی هم قابل پیش‌بینی نیست.

با این حال، خریدهای گذشته بیشتر به طور سنتی انجام گرفته، یعنی این روزها خرید برای فروش در سال آتی بوده و یا حتی استفاده در روزهای اخر اسفند و اوایل فروردین‌ ماه راموجه سازی می‌کند. این موردها به‌ طور کلی اختلاف های مخفیانه ای را در بر دارد که هر یک قادر است روند‌‌های گوناگونی را برای نرخ ‌ها کسب کند. به همین صورت، در وضعیتی که شرایط بسیار سخت می‌شود، توانایی حل کردن شرایط هم اندک شده و تصمیم‌‌گیری سخت تر از وضعیت عادی خواهد بود.

با این وجود مییشود فقط به این نکته اکتفا کرد که بازار روزهای رشدی بزرگی را گذرانده است که ممکن است از توانایی بازار فولاد هم بالاتر بوده، به این معنی که اطلاعات بنیادین در بازار راه توزیع و درخواست از نرخ ‌های کنونی را پشتیبانی نمی‌کند، اما می بایست فاصله نرخی میان فرآورده های گوناگون مانند ورق، تیرآهن و میلگرد را در نظر داشت که هر چقدر قیمت یک کالای فولادی بیشتر شود ، بر بازارهای همسان دیگر هم تأثیر خواهد گذاشت و یک راه کلی را برای تمام نرخ ها در بازارهای گوناگون فولادی مشخص خواهد کرد؛ امیدواریم که دولت در این راه مصرف‌کنندگان را یاری کند.

برچسبها:آهن آپ ورق تیرآهن میلگرد


منتشر شده در یکشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۲۶