گسترش فعالیت های بین المللی ایمیدرو با تشکیل سه کارگروه

به گزارش آهن آپ:

مشاور امور بین الملل رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: امور بین الملل ایمیدرو در بنیادی تشکیل شده از سه کارگروه تخصصی با موضوعات روابط بین الملل، تجارت بین الملل و صدور خدمات فنی و مهندسی فعالیت‌های خود را گسترش می‌دهد. اولین نشست تبادل اطلاعاتی مدیران شرکت‌های داخلی و بین المللی در خصوص هم افزایی ظرفیت‌ها جهت اجرای سیاست‌های اقتصاد معدن برگزار شد.

اکبر صادقی با اشاره به ماموریت کارگروه‌های ذکر شده افزود: شناسایی فرصت‌های بین المللی، تنظیم و تقویت روابط خارجی با تمرکز بر ایجاد شبکه ارتباطات تجارت بین الملل و هم افزایی با کشورهای پیشرو معدن به منظور هوشمندسازی و افزایش بهره‌وری حوزه صنایع معدنی از برنامه‌های ارجح این کارگروه‌ها خواهد بود.

وی تاکید کرد: زمینه‌سازی صدور خدمات فنی و مهندسی صنایع معدنی به منظور تحقق اهداف برنامه توسعه‌ای کشور در دستور کار قرار دارد و به این منظور شناخت سرمایه گذاران داخلی و خارجی جهت اجرای پروژه‌های بزرگ بین المللی در حوزه صنعت معدن مورد توجه قرار می‌گیرد. تقویت و فعال سازی دفاتر برون مرزی ایمیدرو به عنوان یکی از ارکان اصلی مقابله با تحریم‌ها و بهره‌گیری از فرصت‌های بین المللی را از ماموریت حوزه بین الملل ایمیدرو است.


منتشر شده در دوشنبه، ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ۱۱:۳۱