صنعت های پایین دستی و بیکاری سریع آنها

آهن آلات

بر اساس بررسی های بخش  خبر آهن آپ، سنگینی درخواست فرآورده های  فولادی موقعی با رشد همراه شد که این بازار، قدرت گرفتن مجوز‌های لازم برای واردات و تهیه  مواد اولیه لازم  خود نداشته و همچنان صنعت های دسته پایین‌ از تهیه  مواد اولیه لازم انبار تولیدی خود بی بهره بوده و این سختی ای است که به انبارها  وارد شده است.  در هفته‌ های قبل نرخ آهن آلات با حرکت افزایشی پر شتابی روبرو شد و همین امر باعث زیاد شدن دلواپسی صنعت های پاییین تر شده است.

متخصصان بر این باورند  که در روز‌های پایانی داد و ستدی سال، برافروختگی ها و بعضی تغییرات نا متداول، یک جور بحران به بازار فلزات وارد کرده است و همین طورزیاد شدن درخواست های دروغین، بازار فلزات را تحت تأثیر قرار داده است. از طرف دیگر باید دقت داشت مشکلات سیاسی و تحریم های انجام شده بدست دولت آمریکا برضد ایران، صنعت های داخلی راه  تازه ای برای داخلی‌سازی را در پیش گرفته اند‌ و بازار مصرفی بعضی کالاها مثل ورق فولادی هم بدست تولیدکنندگان بزرگی مانند خودرویی‌ها و تولیدکنندگان لوازم‌خانگی گرفتار دگرگونی ها  و زیاد شدن درخواست شده است.

حال که محدودیت بازار راه حلی به اسم "واردات" ندارد، فشار درخواست فرآورده های فلزی هنگامی با زیاد شدن مواجه می شود که این بازار قدرت گرقتن مجوز‌های کافی برای واردات و تهیه مواد اولیه لازم خود را نداشته و همچنان صنعت های پایین تر از تهیه مواد اولیه لازم انبار تولیدی خود بی بهره باشند. این سختی می باشد که به انبارها تحمیل شده است.

پرکاران صنعت فولاد با اعتراض به اینکه وجود واسطه گران را در بازار نمی شود نادیده گرفت ، بیان داشتند که: یکی از عامل های زیاد شدن  درخواست های دروغین  و افزایش قیمت وجود  واسطه گران می باشد که در همه ی بازار‌ها هستند و بهره بدست آمده از این افزایش نرخ ها به جیب واسطه گراان می‌رود؛ ولی نباید از این موضوع هم چشم پوشی کرد که شرکت‌های فولادی در صنعت های بالا دستی هم از افزایش قیمت ها بهره برده و می‌توانند سودآوری انبار خود را پایدار کنند.

 

برچسبها:آهن آپ ورق


منتشر شده در پنج شنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۵۶