برترین تولیدکنندگان فولاد را بشناسید

به گزارش آهن آپ:

در ابتدا مبحث بهترین کارخانه فولاد ایران باید بدانید که صنعت فولاد در ایران از جایگاه اقتصادی بالایی برخوردار است. به خصوص در این سال‌های اخیر با وجود تحریم توانسته است با صادرات قابل قبول کمک شایانی به اقتصاد کشور داشته باشد.بهتر است بدانید که صنعت فولاد ایران در حال حاضر با افزایش تولید و صادرات رتبه دهم تولید فولاد در جهان را به خود اختصاص داده است که پیشرفت چشمگیری به حساب می آید.

 

کارخانه ذوب آهن اصفهان


شرکت ذوب آهن اصفهان از جمله بهترین کارخانه فولاد ایران به شمار می‌روند که این کارخانه را قلب تپنده آهن ایران می دانند. در نظر داشته باشید این کارخانه هر ساله به میزان یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تیرآهن یک میلیون تن میلگرد و کلاف، نبشی، ناودانی، شمش، بلوم و … تولید و روانه بازار می‌کند.

بهتر است بدانید کارخانه ذوب آهن اصفهان در سال ۱۳۴۶ در دشت طبس اصفهان تأسیس و راه‌اندازی شد که جز بزرگترین و بهترین تولید کننده فولاد ایران محسوب می شود

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

این کارخانه بزرگ در شهر اصفهان تأسیس و راه‌اندازی شد که توانسته است اصفهان را تبدیل به قطب اصلی فولاد ایران کند.محصولات تولیدی این کارخانه شامل ورق گرم و سرد و به صورت کلاف، کلاف اسید شویی، کلاف نوار باریک و تختال، ورق گالوانیزه و … است که توانسته جزء بهترین کارخانه فولاد ایران شناخته شود.

 

کارخانه فولاد خوزستان

یکی دیگر از بهترین کارخانه فولاد ایران کارخانه فولاد خوزستان می باشد. این کارخانه سومین تولید کننده فولاد در ایران به شمار می رود که هر ساله محصولات فولادی بسیاری را تولید و عرضه می کند. البته بهتر است بدانید که دومین تولید کننده فولاد خام کشور نیز به شمار می رود که در نزدیکی شهر اهواز تاسیس شده است.

کارخانه فولاد هرمزگان

 کارخانه فولاد هرمزگان هر ساله یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان آهن اسفنجی، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اسلب تولید خواهد کرد که باعث شده است تا استان هرمزگان سومین فولاد ایران به شمار برود. توجه داشته باشید که این کارخانه در سال ۱۳۷۸ افتتاح شده و در حال حاضر جهت تولید اسلب و آهن اسفنجی فعالیت دارد.

 گروه ملی صنعتی فولاد ایران

گروه ملی صنعتی فولاد ایران از جمله بهترین کارخانه فولاد ایران می باشد که در شهر اهواز تاسیس شد. این گروه در زمینه تولید میلگردهای ساده و میلگرد آجدار فعالیت و مقاطع دیگری مثل نبشی نیز تولید و عرضه می‌شود که محصولات تولیدی این کارخانه از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

 


منتشر شده در دوشنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶